Menu

Na Den dětí palačinky trochu jinak

Sdílet na Facebooku

27. května 2020

Palačinky miluje snad každé dítě, ale když je děláte jednu za druhou, začíná to být asi trochu nuda. Co děti na jejich den překvapit palačinkami trochu jinak?

I děti mají svůj speciální den v roce a tím je 1. červen. Nejen že z historického hlediska má Mezinárodní den dětí upozornit na dětská práva a potřeby, ale především je to den, který patří nejen jim, ale potažmo i nám. Vždyť i my dospělí v sobě stále máme duši malého dítěte.

Ale zpět k těm nejmenším, jejichž hlavní potřebou je si hrát, užívat si života a být obklopeni láskou svých nejbližších. Odložte tedy stranou své povinnosti a vraťte se spolu s nimi do dětských let. Můžete začít tímto neobvyklým dortem z palačinek.

palačinky

Palačinkový dort

Ingredience:

Palačinky:

Náplň:

Postup:

  • Palačinky:
  1. Vejce rozšlehejte s mlékem a solí. Po částech přidávejte mouku a vytvořte hladké těsto. Nechte jej chvíli odpočinout a následně na pánvi připravte palačinky.
     
  • Náplň:
  1. Smíchejte tvaroh s mlékem, dokud se pořádně nespojí. Přidejte třtinový a vanilkový cukr a žloutky ze 2 vajec. To vše rozmixujte dohladka.
  2. Do připravené dortové formy, kterou si vytřete máslem a vysypete hladkou moukou, budete palačinku jednu po druhé vrstvit na sebe. Vždy palačinku z jedné strany potřete tvarohovou náplní, přidejte maliny, borůvky a rybíz a takto pokračujte vždy jednu palačinku za druhou.
  3. Ze zbylých bílků vyšlehejte tuhý sníh, který navrstvíte na poslední palačinku a dozdobíte dle libosti.
  4. Takto naplněnou dortovou formu vložte do předehřáté trouby (200 °C) a pečte asi 15 minut.
Zobrazit všechny články

Líbí se vám náš obsah? Sledujte nás na sociálních sítích