Menu

Na co se při úklidu často zapomíná?

Sdílet na Facebooku

28. srpna 2020

Krása je pečovat o svůj domov a rodinu. K tomu patří i méně oblíbená činnost, kterou je uklízení. Patříte mezi ty, kteří mají stále vzorně uklizeno? Nebo se do úklidu pouštíte až ve chvíli, kdy už je to holá nutnost? Ať je to tak či onak, existují místa, na která se často zapomíná? Víte která?

Žaluzie či třeba ovladač na televizi. Vzpomínáte si, kdy naposledy padlo vaše uklízecí očko na tyto dvě věci? V každé domácnosti se najdou místa, na která se při pravidelném úklidu zapomíná, či jsou vyhrazena pouze pro generální úklid. O která se nejčastěji jedná? O místa vysoko u stropu a zákoutí, která jsou těžko dostupná. Nečistoty se ovšem dostanou do každého rohu. Hromadí se tam nejen prach, ale i bakterie. Víte, jaká to jsou?

Ovladače

Dnes již asi není domácnost, která by nedisponovala alespoň jedním dálkovým ovladačem. Saháme na něj několikrát denně a právě skrze naše ruce se do nich dostává nečistota. Ovladač byste měli čistit alespoň jednou týdně. Nejdříve vždy vyndejte baterku, otřete povrch a nezapomeňte na jednotlivá tlačítka, kam se špína ráda schovává. Nechte ovladač oschnout a poté do něj vraťte baterie.

Žaluzie

Žaluzie se již v domácnostech tak často nevyskytují, přesto je v oknech ještě zahlédneme. Pokud patříte mezi ty, kteří je doma mají, určitě jste se několikrát přesvědčili, že jsou to skvělí lapači prachu. Očistit je při pravidelném mytí oken je málo. Vzpomenout byste si na ně měli tak jednou za dva týdny. Nejrychlejším způsobem je spuštěné a zatažené lamely směrem do místnosti vyluxovat kartáčovým nástavcem na čalounění.

žaluzie

Vrchní plochy skříní a poliček

Co oko nevidí, to srdce nebolí. Prach se ale dostane všude. Zahrajte si na horolezce, vezměte si židli či stoličku, překonejte závrať a podívejte se do těchto vyvýšených míst. Uvidíte, že úklid bude potřeba.

Kliky od dveří

Další místo, na kterém často přistanou naše ruce. Nejen naše, ale i ruce dalších rodinných příslušníků či návštěv. Alespoň dvakrát týdně byste tak všechny kliky měli otřít vlhkým hadříkem namočeným v roztoku s antibakteriálním přípravkem.

Vypínače, zásuvky

Nejen kliky u dveří, ale i vypínače či zásuvky patří mezi často opomíjená místa během úklidu. Konkrétně ale u elektrických zásuvek buďte s navlhčeným hadříkem velice opatrní. Nezapomínejte, že vám zde hrozí úraz elektrickým proudem.

dítě

Pokojové rostliny

Stejně jako se vy každý den sprchujete a smýváte ze sebe špínu, stejnou péči byste měli věnovat svým pokojovým rostlinám. Při pravidelném úklidu tedy vezměte vlhký hadřík a smyjte z jejich listů prach.

Vysavač, mop i smeták

Nejen tyto propriety, ale všechny úklidové pomocníky je potřeba udržovat v čistotě. Hadru na mop byste měli jednou za měsíc vyprat, kbelíky umýt od špíny, odstranit většinu pavučin a nánosů prachu ze všech problematických míst na vysavači.

 

Vneste do svých domovů čerstvý vzduch. Využijte naši 30% SLEVU na všechny čisticí prostředky a uvidíte, že každodenní povinnosti a samotný úklid bude o trochu lehčí. Akce platí od 26. 8. do 8. 9. 2020.

sleva

 

Zobrazit všechny články

Líbí se vám náš obsah? Sledujte nás na sociálních sítích