Menu

Mýtus x Pravda – kosmetika na opalování v pravém světle

Sdílet na Facebooku

11. června 2020

Sezona krásně hnědé pokožky je tady. Umíte se slunit s ohledem ke svému zdraví? Nebo se necháváte zmást všudypřítomnými mýty a pravda se tak ztrácí ve stínu?

Okolo specializované kosmetiky s UV ochranou panuje mnoho mýtů. Jelikož je tu ale letní sezona, kdy se dlouhodobému pobytu na slunci nevyhneme, naopak ji mnoho z nás vyhledává, je potřeba si na tuto kosmetiku lépe posvítit.

MÝTUS: Výše SPF faktoru nerozhoduje.

PRAVDA: SPF – ochranný sluneční faktor udává doporučenou dobu pobytu na slunci bez rizika poškození pokožky, která se liší v závislosti na kožním fototypu. Ten se posuzuje třeba dle barvy očí, vlasů nebo zbarvení pokožky.

MÝTUS: Pokud kůže nezarudne, neopálím se dohněda.

PRAVDA: Spálení pokožky je vlastně zánět, jehož opakované vyvolávání dehydratuje kůži a poškozuje kolagenová vlákna s možným rozvojem zhoubných i nezhoubných nádorů. Následné zhnědnutí je jen povrchové a velmi rychle zmizí.

MÝTUS: Když používám voděodolný přípravek, už se nemusím mazat.

PRAVDA: I když voděodolné přípravky zůstávají na kůži déle, přece jen je potřeba nátěr opakovat, abyste zabránili spálení kůže.

MÝTUS: Když je pod mrakem, nemusím se mazat.

PRAVDA: Sluneční paprsky prostupují i přes zataženou oblohu stejně, jako prostupují třeba slunečníky nebo skrze oblečení.

MÝTUS: Kůži je potřeba před dovolenou „trénovat“ v soláriu.

PRAVDA: Již opálená pokožka se sice tak snadno nespálí, ale kůže si každou dávku záření pamatuje, takže není nutné ji zatěžovat víc, než je nutné.

MÝTUS: UV tyčinky na rty jsou jen reklamní tahák.

PRAVDA: Péče o rty s UV ochranou nespočívá pouze v hydrataci, ale bojuje i proti zánětům, nepříjemné bolesti, popraskání či olupování.

MÝTUS: Mám make-up s SPF, tak si na obličej již nemusím dávat sluneční ochranu.

PRAVDA: Pleťová kosmetika s SPF je určená jen ke krátkodobé ochraně. Pokud se chcete slunit, bez vhodného opalovacího krému to nedělejte.

Nepodceňujte tedy sílu slunce a chraňte svou pokožku těmi správnými produkty. V našich prodejnách nyní nově naleznete i opalovací krémy Bioderma, které vám poskytnou dokonalou sluneční ochranu ušitou vám na míru.

bioderma

Exkluzivní patent buněčné bioochrany produktů Bioderma vám zajistí:

  • vnitřní biologickou ochranu
  • udržuje obranyschopnost
  • zajišťuje ochranu kožních buněk

Opalovací kosmetika Photoderm je doporučena dermatology, zajišťuje přirozený proces opalování a nabízí nejlepší rovnováhu slunečního fakturu a ochrany UVA/UVB záření na trhu. Užijte si slunečné dny naplno s produkty Bioderma.

Zobrazit všechny články

Líbí se vám náš obsah? Sledujte nás na sociálních sítích