Menu

Musí být první příkrmy BIO?

Sdílet na Facebooku

20. listopadu 2019

Zavádění prvních příkrmů je velmi důležité téma, které může doslova ovlivnit celý budoucí život vašeho děťátka. Přináší s sebou také spoustu otázek. Je lepší děťátku vařit, nebo raději kupovat příkrmy hotové? S jakými potravinami je dobré začít? A je potřeba investovat do bio kvality? Prozradíme vám, na co si dát pozor.

Stavíme základy

První příkrmy jsou velmi důležité. A to nejen ve chvíli, kdy miminko krmíte. Možná si to ani neuvědomujete, ale výběrem vhodných a kvalitních surovin děťátku od malička stavíte pevné základy. Děti, které od prvních měsíců dostávají kvalitní a zdravou stravu, dělají i v dospělosti rozumnější rozhodnutí na poli stravování. Díky tomu jsou zdravější a nemají tak často problémy s obezitou. Zejména v prvních třech letech života dítěte se vyplatí do stravování investovat – ať už to bude čas při shánění vhodných potravin v bio kvalitě a vaření, nebo peníze při výběru opravdu kvalitních hotových příkrmů.

babybio

Proč je bio důležité?

Tělo malého dítěte není schopno poradit si s nežádoucími látkami tak jako tělo dospělého. Za nežádoucí látky považujeme vše, co v potravině jednoduše nemá co dělat – zbytky syntetických hnojiv a chemických postřiků, geneticky modifikované organizmy (GMO), chemická barviva, konzervační látky, zvýrazňovače chuti či aromat. Existuje jediná skupina surovin a produktů, ve kterých žádné takové látky nenajdete, a to jsou právě suroviny ekologického zemědělství a bioprodukty z nich vyrobené – jedním slovem biopotraviny. Jsou to nejbezpečnější a nejvíce kontrolované potraviny, tedy nejvhodnější výživa pro miminka a malé děti.

Může být bio jen reklamní trik? Ekologické zemědělství a výroba bio potravin je regulována evropskou legislativou, v České republice konkrétně zákonem č. 242/2000 Sb. Dochází tak k přísné kontrole toho, aby ovoce a zelenina byly pěstovány bez umělých hnojiv a chemických ochranných prostředků a aby zvířata měla možnost pohybu na pastvě a nebyla preventivně léčena nebo krmena antibiotiky. Výroba, skladování a manipulace s biopotravinami podléhá také kontrolám, takže si můžete být jistí, že v kvalitních bio příkrmech naleznete pouze uvařené bio suroviny bez chemických konzervačních látek, barviv a aromat.

Příprava příkrmů doma

Pokud se rozhodnete příkrmy vařit doma, pečlivě vybírejte bio suroviny tak, aby byly skutečně zralé a aby neputovaly do regálu obchodu přes půlku světa. Daleká cesta většinou neumožní ovoci ani zelenině dozrát před sklizením. Jablíčka a mrkvičky, které se vezou pár kilometrů, stačí sklidit pár dní před konzumací. Pro bio potraviny je specifické to, že krásně voní a velmi dobře chutnají, což vaše miminko určitě ocení.

Pokud máte možnost, připravujte příkrmy v páře. Vařením v páře dochází nejen k zachování výborné chuti a krásné barvy, ale i výrazně většího množství vitamínů a minerálů.

Kupované příkrmy

Připravené příkrmy ve skleničkách nebo praktických kapsičkách jsou skvělou alternativou a ze zákona jsou velmi přísně kontrolovány, proto se o kvalitu nemusíte bát. Obzvlášť v prvních měsících pro miminko často potřebujete jen menší množství příkrmu, které se nemusí vyplatit připravovat zvlášť. Oceníte je i tehdy, když nestíháte vařit, nebo když jste na cestách.

Právě v prodejnách ROSSMANN nově najdete prémiové francouzské příkrmy Babybio, které jsou vařeny v páře ze surovin v bio kvalitě, převážně z francouzských farem. Babybio nabízí obrovské množství chutí a do svých receptů zařazuje i méně obvyklé ingredience, které by se vám při domácím vaření hůře sháněly. Recepty jsou pečlivě sestavené tak, aby bylo každé papání pro děťátko malým gurmánským zážitkem.

V sortimentu nechybí ani oblíbené lahodné rýžové kaše s quinoou a spousta dalších dobrot pro děti od ukončeného 4. měsíce.

produkty

Misí značky Babybio je naučit i ty nejmenší děti zdravě jíst. Pojďme do toho společně!

loga

 

Zobrazit všechny články

Líbí se vám náš obsah? Sledujte nás na sociálních sítích