Menu

Miluj své oblečení ještě déle s avivážemi Coccolino

Sdílet na Facebooku

4. listopadu 2021

Zachumlat se do čerstvě vypraného prádla. Položit hlavu na měkoučký polštář a vdechnout svěží vůni. Navléknout si oblíbené tričko nebo se zabalit do čistého ručníku. Ach, ta vůně. A ta vám vydrží ještě déle díky správně zvolené aviváži.

Ve vývoji našich produktů stále více zvažujeme jejich dopad na životní prostředí. Díky tomu vznikly například ultrakoncentrované aviváže Coccolino intense. Zatímco běžná aviváž vyžaduje prací dávku o objemu cca 30 ml, Coccolino Intense dosáhne požadovaného výsledku jen s poloviční dávkou, tedy 15 ml.

obr_2

Díky tomu vám nově stačí menší lahev na stejný počet praní. To šetří nejen místo ve vaší nákupní tašce a domácí skříňce, ale také v nákladních vozidlech, která díky tomu mohou dovézt více aviváží se stejnými emisemi. Tyto lahve jsou navíc ze 100% recyklovaného plastu, tedy nevyžadují nový panenský plast vyráběný přímo z ropy. Vystačí si místo toho s plastovým odpadem – třeba právě i s tím, který vhazujete do žlutého kontejneru.

V létě 2021 jsme inovace posunuli ještě o kousek dál a všechny ultrakoncentrované aviváže jsme doplnily o složku COLTIDE, která ještě lépe pečuje o vaše oblečení. Složka COLTIDE je obalová vrstva, která se vytvoří na vlákně oblečení a eliminuje zaprání špíny dovnitř.  Je tvořena z přírodních zdrojů pšeničného proteinu a dokáže zachytit vlákna všech typů látek – vlny, bavlny, hedvábí nebo i polyesteru.

obr_1

Recyklované plasty mají další využití

To zatím stále není samozřejmostí. Desítky tisíc tun plastů vytříděných do žlutých kontejnerů zůstávají v Česku bez využití také díky nízké poptávce výrobců. Většina z nich stále preferuje levnější výrobu plastových obalů z ropy, což představuje podstatně vyšší environmentální zátěž. Coccolino se snaží tento trend postupně zvrátit.

„Aby třídění odpadu dávalo skutečně smysl, je nutné pro recykláty zajistit dostatečný odbyt. V Coccolinu jsme se proto rozhodli vyrábět lahve našich pracích gelů z 50 až 70 % z recyklovaných plastů,“ uvádí za společnost Barbora Žáková. „Do jaké míry se nám povede naši misi za efektivní využití odpadů naplnit teď záleží hlavně na rozhodnutí zákazníků – zda dají přednost lahvím pouze z panenského plastu, nebo zda místo nich sáhnou raději po Coccolinu Care.“

Nové prací gely se postupně objevují například v řetězcích Tesco, Kaufland, Albert, Billa, Globus, dm, Teta či Makro. Malá balení Coccolino Care o velikosti 28 pracích dávek mají lahve se 70% podílem recyklovaných plastů, jejich akční cena zůstává obvykle kolem stokoruny. Střední a velké lahve dosahují na 50% podíl granulátu z recyklovaných plastů.

obr_3

 

Zobrazit všechny články

Líbí se vám náš obsah? Sledujte nás na sociálních sítích