Menu

Manuál moderního gentlemana

Sdílet na Facebooku

1. listopadu 2019

Mladistvý šarm a pěstěný vzhled ani u mužů není zadarmo. Dávno jsou pryč časy, kdy si muž v péči o svůj vzhled vystačil jen s mýdlem a vodou. Dnes už vyžadují mnohem více – chtějí se líbit, vypadat mladě a to nejde bez správné péče o pleť.

Mnoho mužů stále žije s předsudkem, že je okolí odsoudí, pokud o sebe budou pečovat veřejně. Mužská kůže je sice zhruba o 25 % silnější než ženská, ale to neznamená, že by vůbec nestárla a nepotřebovala specifickou péči. I když se u mužů projeví první příznaky stárnutí mnohem později než u žen, vrásky i tak nakonec přijdou. Muži mají i mastnější pleť s většími póry a jiným pH pokožky. Péče o mužskou pleť tedy nemůže být stejná jako u žen.

Základem je čištění

Ranní a večerní čištění představuje v péči o pleť naprosto zásadní krok jak pro muže, tak pro ženy. Jelikož mužská pleť produkuje více mazu, je třeba být při čištění obličeje zvlášť důsledný. Navíc pokud se muž pravidelně holí, nečistoty na kůži mohou způsobit tvorbu černých teček a zarůstání vousů. A jelikož muži v koupelně netráví tolik času jako ženy, doporučují se k čištění různá mýdla a mycí gely s neutrálním pH, které se rychle nanesou a smývají vodou. Dvakrát týdně se doporučuje udělat si před holením peeling, který dokáže pleť vyhladit a odstranit z ní odumřelé kožní buňky. Tímto krokem se muži mohou vyhnout nepříjemnému zarůstání chloupků.

Natřít a hotovo

Každá pokožka má sklony k vysoušení a i mužská pleť vyžaduje patřičnou hydrataci. Hlavně ale, aby to netrvalo moc dlouho a nebylo nic vidět. Proto se pro muže doporučuje používání emulzí či gelových balzámů a krémů, které jsou komfortní, rychle se vstřebávají, efektivně zklidňují podráždění a dodají pokožce hebkost a vláčnost. Jakmile se i u mužů objeví první známky stárnutí, nastává čas sáhnout po přípravcích, které proti tomu bojují.

Ruce gentlemana

Pěstěné ruce jsou vizitkou každého člověka. Čistota, upravenost a pečlivě zastřižené nehty. Tyto zásady nám do hlavy vštěpovali už naši rodiče. Nejen na pohled, ale i na dotek musí být ruce krásné a jemné. Zapomínat tedy nelze ani na pokožku rukou, která zasluhuje pravidelnou péči a hydrataci v podobě vyživujícího či ochranného krému. A každá žena se hned ráda nechá pohladit a přitulí se.

 

Zobrazit všechny články

Líbí se vám náš obsah? Sledujte nás na sociálních sítích