Menu

Která je ta pravá?

Sdílet na Facebooku

12. února 2020

Vůně nás přitahují. S vůněmi máme spojené vzpomínky jak dobré, tak i špatné. Každá žena touží být neobyčejná, originální a svou vůní mužům zamotat hlavu. Muži zas chtějí dámy svou vůní okouzlit, aby měly chuť se přitulit. U obou pohlaví je to zbraň „k lovu“, k přitáhnutí pozornosti, možná záminka k započetí hovoru. Ať je to tak či jinak, vybrat parfém není vždy jednoduchá věc.

Vůně dokáží vykouzlit první dojem, který na lidi uděláme. Stejně tak mají velký vliv i při seznamování a flirtování. Kdo by nechtěl, aby měl jeho partner určitou vůni spojenou výhradně s ním? Kdekoli ji ucítí, vzpomene si na nás a zahřeje ho na duši. Takovým způsobem nás vždy bude mít u sebe. Správná vůně vás dokáže příjemně naladit a podtrhnout váš styl. Proto je důležité při výběru vůně postupovat správně.

Která je ta pravá?

Kde si nejčastěji vybíráte parfémy? Většina z nás odpoví stejně. V obchodě, kde si k nim můžeme rovnou i přičichnout. To je ale chyba. Jistě se vám stalo, že jste přišli domů s papírkem, kam jste si parfém stříkli a najednou vám voní úplně jinak. Není to tím, že by parfém musel být nekvalitní, ale tím, že se právě nacházíte v „normálním“ prostředí. V obchodech totiž už mnoho lidí před vámi vyzkoušelo nespočet vůní, jejichž aroma se stále nese vzduchem. Ta vaše vůně se s těmito smíchá, a proto je nemožné se pořádně rozhodnout.

Ideální situací samozřejmě je, když jdete do obchodu s již přesnou představou, co si koupíte. V momentě ale, kdy si nejste jistí a musíte si vybrat z toho nepřeberného množství, zvolte maximálně dvě vůně a každou z nich naneste na jedno zápěstí. Z obchodu ihned odejděte a nechte parfém tak hodinu vyčichnout. Dáte tak parfému čas se otevřít a seznámit vás se všemi stránkami, které v sobě ukrývá. A pokud vám je i po hodině vůně příjemná, je to signál, že je to ta pravá pro vás.

Nebojte se investice

Ne vždy se nám chce utratit za parfém tisíce korun, ovšem vezměte na vědomí, že to není věc, kterou byste si kupovali pravidelně každý den. Parfém, pokud jej šetrně používáte, vám vydrží několik měsíců, možná i rok. Dobré je mít i více než jeden, abyste je střídali, a tím se čas ještě prodlužuje. Důležité také je kupovat originály a ne náhražky. Vůně levných a neoriginálních parfémů rychleji vyprchá, kdežto originál vydrží déle.  Je to tedy investice, která se vyplatí.

men

Na věku záleží

Možná jste tuto radu slyšeli, možná je to poprvé, ale jedním z bodů, jak si vybrat správný parfém, je vybírat jej dle svého věku. Když je vám osmnáct let, nemůžete si vybírat parfémy, které jsou opravdu silně kořeněné a prudké. Takové vůně jsou ideální pro někoho staršího. Zároveň si vybírejte parfém dle svého stylu oblékání či dle příležitosti. Elegantní a sladká vůně se bude hodit pro romantickou večeři mnohem lépe než svěží sportovní vůně třeba s nádechem citrusů.

Jak parfém správně používat?

use

Drželi jste se našich předchozích rad a máte doma konečně svou vyvolenou? Tak právě nyní nastává čas se s ní naučit zacházet, abyste ji nanesli tak akorát a nevyvolávali svému okolí bolesti hlavy.

Nejlepší je nanášet parfém tam, kde můžete nahmatat tep – tedy zápěstí, krk nebo za ušima. Na tyto místa stačí jednou stříknout a v ten moment budete mít jistotu, že to s vůní nepřeženete a přesto budete krásně vonět. Co se nanášení vůně na oblečení týče, tak záleží vůně od vůně. Ne každý parfém na oblečení vydrží. Tohle si musíte s každým parfémem vyzkoušet.

POZOR: Jakmile si stříknete na zápěstí, vyhněte se tomu, že si vůni začnete roztírat. Teplo totiž vůni ničí.

Zobrazit všechny články

Líbí se vám náš obsah? Sledujte nás na sociálních sítích