Menu

Kreativní tvoření: decoupage na kameny

Sdílet na Facebooku

24. března 2021

Vymýšlíte stále něco nového, čím zaměstnat nejen sebe, ale i své děti? Pak se pusťte do kreativního tvoření spolu s námi a přivítejte jaro s otevřenou náručí.

Decoupage. Že jste o tom nikdy neslyšeli? A co tzv. ubrousková technika? To už vám zní povědomě? Určitě. Jedná se totiž o techniku dekorování nejrůznějších předmětů (kamínky, květináče, vajíčka, krabičky,…) pomocí motivů vystřižených z ubrousků. Odtud název ubrousková technika. My pro vás máme připravený pracovní postup, kdy budete ubrousky lepit na kameny a vytvoříte tak něco, co potěší nejen oko, ale hlavně to podpoří vašeho kreativního ducha. Jdeme na to.

obr_3

Budete potřebovat:

  • Kameny – nejlépe ploché, dobře omyté a osušené
  • Nůžky
  • Papírové ubrousky s malými motivy – v našich drogeriích je jich hned několik druhů
  • Tekuté lepidlo – např.: Herkules
  • Speciální lak na ubrouskovou techniku – v případě, že chcete kameny umístit ven

Jak postupovat krok za krokem:

  1. Lepidlo si nalejte do mističky. Záleží na typu lepidla. Buď jej zřeďte vodou, nebo jej používejte přímo.
  2. Vystřihněte si zvolený obrázek z ubrousku. Řiďte se velikostí kamene.
  3. Odloupněte spodní bílé vrstvy a vrstvu s obrázkem položte na kámen. S pomocí štětce nanášejte lepidlo na obrázek. POZOR! Lepidlo nenanášejte přímo na kámen, ale až na ten ubrousek! Lepidlo nanášejte od středu ke kraji, aby se ubrousek neroztrhl.
  4. Nechte zaschnout.
  5. Pokud chcete kamínek umístit ven, přetřete jej po zaschnutí ještě lakem, který mu dodá ochrannou vrstvu, která o ochrání před vnějšími vlivy a déle vydrží.

obr_2

Takovéto kamínky jsou ideální jako dekorace nebo i jako malý dáreček. Navíc se můžete zapojit do sbírání a roznášení kamínků po celé České republice. Na internetu najdete spoustu skupin, do kterých se můžete zapojit (Putovní kamínky, Malujeme kamínky apod.). Lidé roznášejí kamínky všude po zemi a díky speciálnímu kódu, který vkládají do FB skupiny, pak zjistí, kdo jejich kamínek našel a kam dál jej umístil. Váš kamínek tak může procestovat desítky míst po celé republice. No není to úžasné?

Užijte si tvoření.

Článek byl vytvořen ve spolupráci s Baby Office.

Zobrazit všechny články

Líbí se vám náš obsah? Sledujte nás na sociálních sítích