Menu

Krása je užít si léto

Sdílet na Facebooku

4. května 2020

Léto se již pomalu hlásí o slovo a sluneční paprsky získávají na síle. Již nyní můžeme na svých zahrádkách či balkonech vystavit slunci svou po zimně bledou kůži a dopřát jí pořádné prohřátí, po kterém touží. I když je velice příjemné nechat se slunečními paprsky takto rozmazlovat, je potřeba se před nimi i chránit. Přinášíme vám jednoduchý návod.

Připravte se na léto

Kůže je největší lidský orgán, pokrývá asi 2 m2 plochy těla a zvláště v létě dostává pod prudkým sluncem docela zabrat. Měli bychom ji tedy chránit nejen vhodnou kosmetikou s ochranným faktorem, ale i výživovými doplňky s množstvím antioxidantů (vitamin A, E, C, beta karotenu, selenu, zinku,…). Ty totiž kůži pomáhají vyrovnat se s nadměrným působením volných radikálů ze slunečního záření. Nepodceňujte ani péči po opalování, která pokožku zklidní a dostane opět do pohody.

Tip: Tea tree olej přimíchaný do poopalovací péče má antiseptický a uzdravující účinek.

 

Sluneční svit

Ochrana proti UVA záření je vyobrazena pouze jako zkratka UVA v kroužku. Ochrana proti UVB záření je na krémech často značena jako SPF (sun protective factor) a udává doporučenou dobu pobytu na slunci bez rizika spálení. Liší se v závislosti na kožním fototypu. Po uplynutí této doby je nutné opět aplikovat ochranný přípravek.

Buďte bronz!

Opalování bez ochrany urychluje stárnutí kůže, tvorbu vrásek i pigmentových skvrn. Důležitá je proto správná volba kvalitního opalovacího přípravku, který odfiltruje UVB i UVA složky slunečního spektra. Vybrat si můžete ze široké škály našich voděodolných opalovacích přípravků SunOzon či Alterra.

 

Pro plaváčky

Dětská kůže je 5x slabší než dospělá. Nedoporučuje se tedy používat SPF nižší než 30, u kojenců a batolat pak SPF 50+. Volte raději voděodolnou péči a krémem nešetřete. Aplikujte ho alespoň 20 minut před sluněním, aby se dobře vstřebal. Během dne pak mažte děti opakovaně, klidně každou půlhodinu, zvláště pak po pobytu ve vodě.

 

Citlivě k pokožce

Zarudnutí a vyrážka se mohou objevit i po krátkém pobytu na slunci. Na vzniku sluneční alergie, kterou u nás trpí 10-20 % lidí, se totiž mimo jiné podílí UVA a UVB záření. Proto je třeba používat opalovací přípravky s oběma typy ochrany, ideálně určené pro citlivou pleť.

Skvělé jsou fotostabilní produkty se silným antioxidačním komplexem neutralizujícím volné radikály, které často sluneční alergii spouštějí. Speciální péče sníží riziko vzniku vyrážky, pleť zvlhčí, zjemní a poskytne jí vysokou ochranu. Určitě vyzkoušejte voděodolné produkty řady SunOzon Med.

 

Chraňte přírodu

Pokud vám není lhostejná ochrana životního prostředí, jistě vás zaujme voděodolná ekologická řada We Love Ocean, v jejichž recepturách nenajdete žádné kapalné ani částečně rozpuštěné syntetické polymery, které stejně jako ty pevné znečišťují oceány a ohrožují tamní ekosystém. Produkty ROSSMANN s pečetí „BEZ mikroplastů“ mají přírodní složení a jejich obaly jsou vyrobené z recyklovaného plastu.

 

Pohlazení po opalování

Po každém pobytu na slunci je třeba podrážděnou a vysušenou kůži důkladně ošetřit, ideálně přípravky určenými k péči po opalování, které ji zklidní a zvláční, dodají jí zpět ztracenou hydrataci, urychlí zhnědnutí a zabrání olupování pokožky. Obsahují totiž účinné složky, jako je vitamin E, beta karoten, panthenol nebo aloe vera, díky nimž si bronz užijete i dlouho po slunění.

Krémy mají hustší konzistenci a hodí se především na obličej. Univerzální mléka se dobře roztírají. Ideální na celé tělo jsou spreje, které se skvěle nanášejí.

 

Ve stínu

Zdravější alternativou ke klasickému opalování jsou samoopalovací přípravky, které pleti celoročně dodají opálený vzhled, zářivý lesk i dlouhotrvající barvu. Jejich výhodou je, že se přizpůsobí barvě pleti a zvýrazní i přirozené opálení. Pozor, samoopalovací péče nechrání před UV zářením, proto je nutné používat krémy s SPF.

Tip: Dopřejte pokožce před aplikací peeling, který odstraní odumřelé buňky, a zbarvení tak bude stejnoměrné. Důkladně přípravek rozetřete, šetřete v ohybech těla (lokty, kolena,…) a po nanesení si omyjte ruce.

 

Skvělí letní pomocníci

Ochranu před paprsky potřebují i vlasy a rty. Trendy melíry od slunce totiž bývají vykoupené vysušenými a polámanými vlasy, kterým lze předejít vhodnou ochranou. I olupující se rty budou díky účinné péči minulostí. Malujete-li se i na pláž, hodit se budou voděodolné řasenky a čisticí gel vás zachrání vždy, když nebude po ruce voda.

 

Zobrazit všechny články

Líbí se vám náš obsah? Sledujte nás na sociálních sítích