Menu

Krása je být ženou

Sdílet na Facebooku

5. března 2020

Krása, síla, vytrvalost, obětavost, láska… Co vás napadne, když se řekne ženství? A co pro vás vlastně znamená být ženou? My v drogeriích ROSSMANN věříme, že krásná a úspěšná žena je taková, která zná sama sebe, plní si svá přání a sny a věří sama sobě.

Mezinárodní den žen se tradičně slaví 8. března a jedná se o svátek s dlouhou tradicí. Ta sahá do roku 1908 (je to tedy 112 let), kdy se v New Yorku konala stávka švadlen. V České republice si však svátek mnoho lidí stále spojuje s komunistickým režimem a lidé, kteří tuto dobu zažili, jen stěží dostanou tento obrázek z hlavy, přitom původ svátku nemá s tímto obdobím nic společného.

Cesta do historie

Jak jsme již zmínili, kořeny samotného svátku sahají na počátek 20. století do Spojených států amerických, kdy se v New Yorku konala stávka za volební právo žen a celkově důstojnější pracovní podmínky. O dva roky později na II. mezinárodní konferenci žen v Kodani prosadila Clara Zetkin (německá socialistka) oslavu svátku v mezinárodním měřítku. Ovšem až roku 1975 byl svátek boje všech žen za rovnoprávnost oficiálně uznán i OSN.

V Československu pak vládnoucí strana KSČ svátek využila k propagandě komunistického režimu. Symbolem se staly rudé karafiáty, alkohol, šunkové chlebíčky s vlašským salátem a naučená přání, která ženám a matkám ve speciálních televizních pořadech pánové poslušně odříkávali. Původní smysl celého svátku se tak vytratil.

mdž

Slavit nebo neslavit?

Stejně jako Valentýn, Den matek, dětí, otců a další svátky, tak i Mezinárodní den žen je svátek připadající na konkrétní datum. Neznamená to ovšem, že bychom si těchto věcí a toho, co symbolizují, měli vážit a slavit pouze v  jeden den. Láska (ať už milostná, či láska k dětem či k sobě samému), mateřství, otcovství – to jsou kvality, mnohdy i životní poslání, jež jsou součástí našeho života, nás samých a kterých bychom si měli vážit a oslavovat neustále. Tyto speciálně dané dny jsou pouze příležitostí pro nás, jak si to opět připomenout a uvědomit si, že se nejedná o věc samozřejmou.

Udělejte tedy radost ženě ve svém okolí (mamince, kamarádce, manželce,…) a obdarujte ji nějakou maličkostí, která jí zahřeje na duši a kterou jí dáte najevo, že ji máte rádi a že je pro vás důležitá. I my v drogerii ROSSMANN přejeme krásné MDŽ všem ženám!

mdž

 

Zobrazit všechny články

Líbí se vám náš obsah? Sledujte nás na sociálních sítích