Menu

Kompletní odvodňovací kúra

Sdílet na Facebooku

5. června 2020

Jak se zbavit přebytečných kil, celulitidy i otoků? Pomůže vám tato bylinná odvodňovací kúra.

Příjem a výdej tekutin našeho těla by měl být v rovnováze. Vlivem stresu, nesprávné stravy i nedostatku pohybu často začínají buňky zadržovat více vody. Zadržování nadměrného množství vody se projevuje celulitidou, obtížným hubnutím, pocity těžkých nohou, otoky horních i dolních končetin či nadměrným pocením. Co dělat, když se tyto příznaky objeví?

Bylinná odvodňovací kúra

S vyloučením přebytečné vody z organismu vám dokáže pomoci celá řada bylinek - nejlepší účinky můžete čekat od kopřivy, petržele, pampelišky, jalovce nebo přesličky polní. Jenže málokdo má dnes čas vyrazit na sběr bylin, prostor na jejich sušení a čas na přípravu bylinných čajů. Máme proto pro vás jednoduchou a pohodlnou variantu odvodňovací kúry.

  • Tobolky Kneipp 3 bylinky na odvodnění - balení obsahuje 60 tobolek a vystačí vám na měsíční odvodňovací kúru. V jejich složení najdete extrakty ze 3 velmi účinných bylinek - petržele, jalovce a kopřivy. Doplňují je hořčík a biotin, díky nim tobolky pomáhají dlouhodobě udržet optimální množství vody ve vašem těle.

odvodňování

  • Kneipp šumivé tablety na podporu odvodňovací kúry - účinky bylinkových tobolek na odvodnění můžete ještě zvýšit doplněním o šumivé tablety pro přípravu osvěžujícího nápoje s ananasovou příchutí. Obsahují přírodní výtažky z listů kopřivy dvoudomé, která je známá svými detoxikačními a diuretickými účinky. Hořčík pomáhá regulovat množství vody v těle a kofein nastartuje proces hubnutí

tablety

 

5 tipů proti nadměrnému zadržování vody v těle
  1. Omezte sůl - zkuste méně solit, dochucujte jídlo kořením a bylinkami. Čtěte složení potravin a dávejte pozor na skryté zdroje soli, jako jsou například konzervy, polotovary, uzeniny nebo směsi koření.
  2. Vyhýbejte se rafinovaným sacharidům - nahraďte bílý cukr a mouku zdravějšími alternativami. Kupujte opravdové celozrnné pečivo a slaďte třeba medem, sušeným ovocem nebo datlovým sirupem.
  3. Dodržujte pitný režim - svůj minimální denní příjem tekutin můžete vypočítat podle vzorce "vaše váha v kg x 0,035 = doporučené množství tekutin v litrech/den".
  4. Jezte potraviny bohaté na draslík - najdete ho skoro ve všech druzích ovoce a zeleniny, nejvíce ho obsahují melouny, brambory a banány.
  5. Zvyšte příjem hořčíku - vysoký obsah hořčíku má listová zelenina, avokádo, ořechy, celozrnné obiloviny, jogurt, hrách, sušené ovoce a kvalitní čokoláda.

 

Zobrazit všechny články

Líbí se vám náš obsah? Sledujte nás na sociálních sítích