Menu

Každý krok se počítá

Sdílet na Facebooku

22. října 2020

Malý krok pro nás může ve výsledku znamenat velký krok pro naši planetu. Co může každý z nás podniknout pro to, aby se choval víc zodpovědně ke svému okolí a ulevil tak naší přírodě? Správně třídit obaly zvládne s malou pomocí každý z nás a jediné, co nás to stojí, je pár kroků navíc ke správnému kontajneru – a každý takový krok se počítá! Připravili jsme si proto pro vás sérii edukačních článků, které vám poradí, jak správně třídit obaly z drogérie a za pomoci aplikace „Kam s ním“ najdete také ten nejbližší správný kontejner, kam odpad vytřídit. 

Abychom vám třídění usnadnili ještě více, odměníme vaše zodpovědné kroky speciálním dárkem v podobě třídicích tašek. Pokud nakoupíte libovolné tři produkty značek myslících na životní prostředí – Herbal Essences, Aussie, Pampers Pure, Always Cotton Protection, Naturella Cotton Protection, Tampax Cotton Comfort, či kapsle na praní Ariel – dostanete od nás zdarma skvělého domácího pomocníka na recyklaci odpadu: třídicí tašku na papír, plast nebo sklo.

projekt

Způsobů, jak můžou být výrobky šetrné k přírodě, je mnoho. V kontextu recyklace jeho šetrnost určuje hlavně obal výrobku – materiál, ze kterého je vyrobený, totiž rozhoduje o složitosti recyklace. Dobrou zprávou pro planetu však není jen obal samotný, ale i změny, kterými obalové materiály časem procházejí – například v novém velkém balení sedmdesáti pracích kapslí Ariel použito o 75 % méně plastu ve srovnání s předešlou verzí obalu. Právě tyto kroky se počítají a přispívají ke zlepšení naší planety.

Složení samotného výrobku je samozřejmě také zásadní – od jednotlivých ingrediencí či použitých materiálů až po způsob, kterým jsou získávány. Výrobky Pampers Pure, Always Cotton Protection, Naturella Cotton Protection a Tampax Cotton Comfort jsou vyráběny s použitím udržitelně získávané organické bavlny – u výrobků Always a Tampax navíc nascanováním QR kódu na obalu můžete dohledat konkrétní plantáž, ze které bavlna vevnitř výrobku pochází, a prohlédnout si také celý proces zpracování.

Pokud jste fanouškem značek inspirovaných přírodou, můžete sáhnout například po vlasové kosmetice značky Aussie, která obsahuje unikátní výtažky z australských rostlin, nebo po značce Herbal Essences, které přírodní složení je certifikováno královskými botanickými zahradami Kew v Londýně.

Nezapomeňte – pro jakýkoliv krůček směrem k udržitelnější spotřebě se rozhodnete (ať už je to krok reálný – k tomu správnému kontajneru na třídění, nebo metaforický – v podobě zamyšlení se nad složením výrobků), každý z nich se počítá.

Sledujte náš web www.rossmanninspiruje.cz pro další tipy, jak recyklovat výrobky z drogerie a šetřit životní prostředí.

Zobrazit všechny články

Líbí se vám náš obsah? Sledujte nás na sociálních sítích