Menu

K čemu všemu se dají použít vatové tyčinky?

Sdílet na Facebooku

4. září 2023

Papírová nebo plastová tyčinka obalená z obou konců vatou patří mezi nejpoužívanější produkty z celé koupelny. Sáhneme po ní totiž vždy, když potřebujeme být precizní nebo se dostat na těžko přístupná místa. Což bývá v péči nebo líčení skoro pořád. Kde se vatová tyčinka vzala a k čemu všemu ji můžeme použít?

Vatovou tyčinku vynalezl v roce 1923 Američan polského původu Leo Gerstenzang, když sledoval svou ženu Ziutu, jak dceři čistí uši párátkem obaleným vatou. Produkt pojmenoval Baby Gays a nejspíš ani netušil, že jím změnil přístup k osobní péči. Vatová tyčinka totiž během let povýšila z občasného pomocníka na nejpoužívanější produkt, který má v koupelně úplně každý. Kdy se vám bude hodit?

1. K čištění uší

Svůj primární účel plní vatová tyčinka pořád. Spousta lidí s ní ale neumí správně zacházet – tyčinkou se čistí jen vnější část ucha, protože pokud byste s ní zajeli příliš hluboko, mohli byste si porušit ušní bubínek či zvukovod nebo zatlačit maz příliš hluboko. Ucho je geniálně konstruované tak, že se dokáže v podstatě vyčistit samo, a není potřeba do jeho přirozených procesů nijak zásadně zasahovat. Vatové tyčinky Bel Nature jsou šetrné k uším i k životnímu prostředí. Vlákna se vyrábí ze 100% organické bavlny, takže neobsahují žádné zbytky pesticidů či jiných potenciálně dráždivých látek.

2. K doladění líčení

Protože se díky vatové tyčince dostanete všude a zasáhnete jí jen malý kousek kůže, oceníte ji při líčení. S její pomocí rychle a přesně vyřešíte rozmazanou řasenku, přesahující oční stíny nebo linku, která měla být perfektní, ale není. Stačí na její konec nanést trošku odličovacího mléka a začít tvarovat. K odlíčení se vám pak budou hodit vatové tamponky Bel, které díky extra měkkému a netřepícímu se materiálu nedráždí pleť.

3. K péči o dítě

Vatová tyčinka je také nezbytnou součástí výbavičky pro miminko, a to nejen pro bezpečné dočištění oušek, ale i nosu nebo k ošetření pupíku. Dětské vatové tyčinky Bel baby jsou vyrobeny ze 100% bavlny a papírové tyčinky, navíc napuštěné aloe vera a provitaminem B5, tedy látkami, které regenerují, hydratují a zklidňují pokožku pro maximální péči. Díky speciálnímu tvaru nedovolí proniknutí tyčinky hlouběji do ucha, takže je můžete používat bez obav.

1

 

4. Při manikúře

Podobně jako u líčení je vatová tyčinka nepostradatelná během lakování nehtů. Nechte tyčinku nasáknout odlakovačem a poté jí dočistěte okolí nehtu tak, aby byla vaše manikúra perfektní. Ideální jsou k tomu vatové tyčinky Bel premium, které mají místo plastové tyčinky papírovou, hlavičku pak vyrobenou z bavlny a biologicky odbouratelného mikrovlákna. S kým spolupracujeme?

5. K nanášení tinktur

Sáhnout po nich můžete také v případě, že potřebujete aplikovat malé množství léčivé tinktury nebo vodičky na kůži nebo poraněné místo. Snadné, rychlé a efektivní. Osvědčily se také při nanášení ricinového oleje na řasy, který podporuje jejich růst.

6. Na nástrahy přírody

V létě se vatová tyčinka také často používá k odstranění klíšťat, protože je dostatečně pevná a drobná, aby umožnila jeho snadné vykroucení. Tedy v případě, že nevyužíváte speciální pinzetu na klíšťata, která nabízí rychlejší řešení.

7. V domácnosti

A samozřejmě se vám bude hodit také v domácnosti, když potřebujete vyčistit drobné záhyby a další těžko přístupná místa, např. u dálkového ovládání. Pomohu vám také při ručních pracích  - můžete jimi nanášet třeba lepidlo.

Zobrazit všechny články

Líbí se vám náš obsah? Sledujte nás na sociálních sítích