Menu

Jarní úklid snadno a rychle

Sdílet na Facebooku

22. března 2021

Velikonoce se blíží a s ním i pro mnoho z nás jedna malá noční můra, kterou je důkladný jarní úklid. Uvidíte ale, že s našimi tipy a menší změnou přístupu zjistíte, že se nejedná o nic tak strašného, jak se na první pohled zdá. Pojďme do toho.

Jarní úklid není jen o čistých oknech. Důkladná očista domova má jistý terapeutický účinek i pro naši duši. A díky naší 50% slevě na všechny čisticí prostředky, která platí od 22. 3. do 28. 3. 2021, a těmto rychlým tipům zvládnete kromě pořádku obydlí udělat i pořádek v duši.

5 tipů pro jarní úklid

  1. Zvolte správnou strategii – jak zní zlaté pravidlo? Od shora dolů, z ložnice do koupelny. Proč? Protože uklízením vrchních částí prášíte na ty spodní. Pokud začnete od vrchní vrstvy, vše co spadne na zem, pak jednoduše vysajete. A proč z ložnice do koupelny? V ložnici je totiž nejméně nepořádku a tak ji budete mít rychle za sebou. Zato koupelnu budete během úklidu potřebovat neustále, a proto si ji nechte nakonec.
  2. Zbavte se všeho nepotřebného – projděte se po svém domově. Jistě tam najdete věci, které již nepoužíváte a tak zbytečně zabírají místo a stávají se z nich lapače prachu. To platí jak pro oblečení, tak i pro prošlé potraviny, rozbitou elektroniku nebo třeba suvenýry z cest a další dekorace. Buď je můžete jednoduše roztřídit a vyhodit, nebo je „poslat dál“. Kdo ví? Třeba zjistíte, že svetr, který už nenosíte, udělá radost někomu jinému.
  3. Podívejte se na zoubek lednici – nejde jen o vyhození prošlého jídla, ale o celkovou údržbu. Abyste lednici zbavili nepříjemných pachů, použijte hadřík namočenou v roztoku vody s octem.
     
  4. Chraňte své ruce – nebývá to samozřejmostí, ale při používání čisticích přípravků byste měli používat rukavice. Uvědomte si, že chemie v čisticích prostředcích vaší pokožce nesvědčí a jarní úklid by tak mohl přinést třeba i bolestivou vyrážku.
  5. Udělejte vše na jeden zátah – na začátku se to může zdát jako dobrý nápad – rozdělit si práci na více dní. Ale věřte, že tato nepříjemná myšlenka vás bude neustále trápit. Proto zatněte zuby, vyhraďte si na úklid celý den a uvidíte, že až se večer vyčerpaně posadíte do křesla, budete mít skvělý pocit z dobře odvedené práce a z toho, že na dlouhou dobu to máte za sebou.

obr_1

 

Zobrazit všechny články

Líbí se vám náš obsah? Sledujte nás na sociálních sítích