Menu

9 zaručených tipů, díky kterým pro vás bude jarní úklid hračka

Sdílet na Facebooku

11. března 2019

Generální úklid ve vašem domově nemusí být jen nuda a otrava. S těmi správnými tipy a triky uklidíte i zorganizujete celý byt raz dva a uvidíte, že se v něm hned budete cítit mnohem lépe!
 
NEŽ ZAHÁJÍTE JARNÍ ÚKLID
  • Otevřete okna a pusťte dovnitř slunce. Hned vám zvedne náladu.
  • Připravte si úklidové prostředky, teplou vodu, dostatek hadrů, košťátek a dalších „smíčidel“.
  • Svolejte rodinu a rozdělte úkoly – přece na velký jarní úklid nebudete sami.
  • Pusťte si hudbu, která vám dodá energii.
  • Připravte si větší pytle na vyhazování nepotřebných věcí.

uklid

TROUBA JAKO NOVÁ

S fleky a špínou v troubě si hravě poradí olivový olej. Přetřete povrch trouby houbičkou s olivovým olejem a následně ho přeleštěte suchým hadříkem. Vaše trouba bude jako nová.

kuchyn

PRYČ S FLEKY

Smíchejte polévkovou lžíci sody, 1/3 sklenky octa, horkou (nikoli však vroucí) vodu, přidejte lžíci pracího prášku a hmotu vetřete do tkaniny se skvrnou. Pokud potřebujete oživit látku, stačí na ni nasypat sodu, nechat několik hodin působit a nakonec vyluxovat.

obyvak

KONEC SPÁLENÝM PÁNVÍM

Nalijte do pánve trochu vody, přidejte šálek octa a směs zahřejte. Jakmile se začne vařit, sejměte ji z plotny a přidejte lžíci sody. Poté, co přestane šumět, nechte vody odpařit. Pokud na pánvi zůstanou zbytky připálenin, odstraňte je jemnými krouživými pohyby hadříkem se sodou.

NABLÝSKANÉ SKLENICE

Vaše sklenice se budou jen blyštit, umyjete-li je ve vodě s pár kapkami octa, anebo je před mytím potřete solí. Funguje to ale pouze, pokud necháte umyté sklo samo oschnout.

sklenice

ČISTÁ ŽEHLIČKA

Pokud je povrch vaší žehličky znečištěný, přejíždějte rozpálenou žehličkou přes pečicí papír nebo noviny s rozprostřenou vrstvou soli. Špína zmizí!

JAK VYČISTIT ŠETRNĚ ODTOK VANY ČI UMYVADLA

Smíchejte ve stejném poměru sodu se solí, nasypte je do odpadu a zalijte sklenicí octa. Po 15 minutách zalijte odpad vroucí vodou.

koupelna

ZBAVTE SE ZÁPACHU PO DOMÁCÍCH MAZLÍČCÍCH

Zápach po domácích mazlíčcích odstraníte z nábytku snadno levandulovým nebo citronovým esenciálním olejem. Do rozprašovače dejte 10 kapek esenciálního oleje, k tomu lžící sody a dvě sklenice teplé vody. Před použitím lahvičku nezapomeňte protřepat.

pes

ULEHČETE SI PRÁCI

Úklid koupelny není žádná hračka. Ulehčete si ho tak, že čisticími prostředky postříkáte sprchový kout, vanu, umyvadlo, záchod i baterie a necháte je působit po dobu několika minut. Volný čas využijte třeba na vyleštění zrcadla, probrání lékárničky nebo cokoliv dalšího, co je třeba udělat. Pak se vraťte a postříkané povrchy otřete a důkladně opláchněte. Čištění nebudete muset zdaleka věnovat tolik úsilí, jako kdybyste se vše snažili vyčistit rovnou po nanesení přípravku.

50% sleva

NEVYHAZUJTE STARÉ ZUBNÍ KARTÁČKY

S nimi se totiž bez problémů dostanete i do těch sebemenších škvír například v koupelně či kuchyni. Oceníte je i při čištění spodních šroubů, pokud máte záchodovou mísu připevněnou k podlaze. Tam je opravdu jinak těžké se jakkoliv dostat.

Zobrazit všechny články

Líbí se vám náš obsah? Sledujte nás na sociálních sítích