Menu

Jak zatočit s roztřepenými konečky? Rychle, snadno a i doma

Sdílet na Facebooku

19. dubna 2021

Občas nemáme čas či možnost navštívit kadeřníka a tak se musíme spolehnout na své vlastní ruce. Díky nám to již nebude problém. Ukážeme vám, jak na to.

obr_1

Příprava

Nůžky jsou základem úspěchu. Za vhodné nůžky pro stříhání vlasů moc neutratíte a najdete je online. Rozhodně nepoužívejte kuchyňské nůžky. Ty jsou příliš velké. Ani si nepůjčujte nůžky z penálu svých dětí. Jsou tupé a ostrost je zde zásadní. Dále si připravte i hřeben a druhé zrcadlo, abyste si viděli na zadní část hlavy.

Je zde otázka, zda stříhat vlasy mokré či suché? Zde záleží na vašem typu vlasů. Rovné vlasy se nejlépe stříhají mokré. Zato u kudrnatých vlasů byste se měli vyhnout mytí, protože kadeře se lépe stříhají nasucho.

Pryč s roztřepenými konečky

Kvůli roztřepeným konečkům vypadají vlasy nezdravě a neupraveně. Tomuto nežádoucímu jevu můžete zabránit pravidelným používáním vlasových kondicionérů nebo přípravků na péči o vlasy. Samotné stříhání konečků není tak těžké, jak se může zdát.

obr_2

  1. Zatočte si jednotlivé tenké prameny dohromady v jednom směru, dokud nezískáte tenký pramen.
  2. Díky tomuto zatočení vám na konci zbydou ony roztřepené konečky. Vezměte si ostré nůžky a jednoduše ustřihněte.

Není to samozřejmě ideální a trvalé řešení. Nejlepší je starat se o vlasy pravidelně, správě je vyživovat, a jakmile to půjde, tak navštívit kadeřníka.

Nechcete jít do kadeřnictví na mytí a styling? Pak sáhněte po suchém šamponu, který je v tomto případě skvělým řešením.

Zobrazit všechny články

Líbí se vám náš obsah? Sledujte nás na sociálních sítích