Menu

Jak zabalit drobné dárky nepravidelných tvarů?

Sdílet na Facebooku

6. října 2020

Drobné dárky nepravidelných tvarů občas mohou při balení potrápit. Nabízíme vám tři jednoduché, ale efektní triky, jak je zabalit, aby vypadaly nádherně!
Dárkové roličky

Toaletní papír nebo kuchyňské papírové utěrky došly, ale zbyl vám vnitřní kartonový tubus? Právě ten se bude skvěle hodit k výrobě malé jednoduché krabičky. Z role si odměřte kus dvakrát větší, než jsou rozměry dárku. Poté tubus zmáčkněte tak, aby se vytvořil obdélník, a oba konce zakulaťte nůžkami. Když roli vrátíte do původního stavu, bude mít dvě hrany a z boku bude vypadat jako oko. Vsuňte dovnitř dárek a obě zakulacené kratší hrany prolomte dovnitř z obou stran, aby se krabička uzavřela. Můžete ji ovázat širší pentlí nebo dozdobit vánočními motivy.

darky

Kouzla s ubrousky

Ubrousky se perfektně hodí na menší dárky nepravidelných tvarů. Stačí dvě kontrastní barvy, například červená a zlatá. Ubrousky položte na sebe, do středu umístěte dáreček a okolo něj stáhněte ubrousky gumičkou tak, aby vám nahoře vytvořily papírovou květinu. Jednotlivé cípy rozčepyřte prsty a okolo gumičky navažte stužku.

Box z kelímku

Pokud chcete někoho obdarovat třeba vlastnoručně pečeným cukrovím, připravte si na ně originální krabičku. Stačí doma najít zapomenutý papírový kelímek. Nůžkami odstřihněte vrchní lem a poté kelímek dokola rozstříhejte na dva centimetry široké proužky zhruba do jedné třetiny jeho výšky. Dovnitř vložte ubrousek s cukrovím a postupně ohýbejte nastříhané proužky ke středu kalíšku. Slepte samolepicí páskou, navrch naaranžujte ozdobnou hvězdu a efektní bonboniéra je na světě.

darky 2

Zobrazit všechny články

Líbí se vám náš obsah? Sledujte nás na sociálních sítích