Menu

Jak vykouzlit dokonalé večerní líčení?

Sdílet na Facebooku

22. března 2018

Nejnovější trendy večerního líčení mají důležité poslání: vyhnat z vaší tváře všechny stopy času a nechat vás zářit přesně v duchu filmových „femme fatale“. Vsaďte na hladkou pleť a výrazné oči – právě ty jsou příslibem nocí, na které se nezapomíná.

Krásná, zdravá a zářivá pokožka je „trendem“, který nikdy ne­vyjde z módy. Než se pustíte do líčení, postarejte se o to, aby byla pleť dokonale čistá a hydratovaná. Pokud chcete umocnit benefity make-upu, použijte pod něj vhodnou podklado­vou bázi. Ta zahladí póry a jemné vrásky. Báze se vždy nanáší od středu obličeje směrem k vlasové linii, ale nezapomeňte ji aplikovat také v oblasti dolní čelisti a krku. Máte-li mastnější pleť, zvolte ra­ději zmatňující bázi, sušší pokožce naopak viditelně prospěje hyd­ratující nebo vyživující složení přípravku.

Pozor na správnou barevnost

Po nanesení základní báze je na řadě na make-up. Ten by měl odpovídat odstínu pleti, jinak hrozí, že si jeho aplikací zbytečně přidáte léta. Při výběru vhodného produktu proto nezkoušejte make-up pouze na ruce, ale raději přímo na obličeji. Myslete i na to, že umělé osvětlení v obchodech výslednou barevnost zkresluje. Při palikaci buďte mimořádně pečliví a přípravek vždy roztírejte také na krk směrem k dekoltu. Je-li to možné, snažte se výsledek zkontrolovat na denním světle.

Od obočí k očím

Základem každého líčení je i správně tvarované obočí, které může pozměnit výraz celé tváře. Pinzetu svěřte raději do rukou profesionálky a požádejte ji, aby se vyhnula přílišnému zužování – trendem je totiž přirozeně husté obočí. Těsně pod obočí naneste světlý perleťový stín, který váš pohled rozzáří a orámujte obě oči měkkou konturovací tužkou. Místo příliš tvrdé černé volte raději tmavé odstíny hnědé či šedé. Na horním víčku veďte linku tak, aby částečně zasahovala přímo do linie řas a táhla se od vnitřního koutku oka k vnějšímu.

Prolínání světel a stínů

Po linkách se ke slovu dostávají stíny: z vybrané paletky zvolte ten nejsvětlejší odstín a aplikujte ho po celé ploše horního víčka, a to včetně místa, kde je vykreslena konturovací linka. Konečné linie nikdy nenechávejte ostré – aby líčení působilo co nejpřirozeněji, rozetřete je doztracena směrem ke spánkům. Z paletky následně vyberte o něco tmavší odstín a naneste ho po celé lince očnicového oblouku. Finálním krokem je aplikace nejtmavšího odstínu, který se nanáší pouze na vnější část horního víčka a do vnějšího koutku oka. Co se výběru trendy odstínů týče: velkým hitem jsou především metalické a silně třpytivé oční stíny doplněné glitry nebo fosforeskujícími mikročásticemi.

Nesedněte na lep!

Na řadě je řasenka. U večerního líčení volte raději voděodolné va­rianty, abyste předešla rozmazání v průběhu večera. Cílem je vy­hnout se slepeným „muřím nožkám“, proto nanášejte řasenku maxi­málně ve dvou vrstvách. Pozornost věnujte také řasám u vnitřního koutku oka, jejich zvýraznění dokáže s vaším pohledem zázraky!

Polibek nakonec

Na závěr zkrášlování aplikujte vhodný odstín tvářenky. O skvělý efekt se postará i rozjasňovač na lícní kosti, který můžete opatrně nanést také na oblast horního rtu – vznikne tak velmi lichotivý optický klam. V případě výrazně nalíčených očí doplňte celkový look pouze jemným leskem na rty nebo lehce tónovaným balzámem. Dáváte-li přednost zdůraznění rtů, vsaďte na trend nápadných metalických odstínů

Zobrazit všechny články

Líbí se vám náš obsah? Sledujte nás na sociálních sítích