Menu

Jak stáhnout barvu z vlasů? Známe způsoby, které hravě zvládnete doma

Sdílet na Facebooku

8. listopadu 2022

Potřebujete sundat barvu z vlasů? Tenhle článek vás to naučí. Doma, v klidu a bez drastické chemie. Poradíme blondýnkám, brunetám, zrzkám i černovláskám. 

Jak vymýt barvu z vlasů? Známe způsoby, které hravě zvládnete doma.

Jak vymýt barvu z vlasů

Domácí barvení vlasů je zábava. Někdy se ale může zvrtnout v pořádné trápení. Odstín chytne špatně a běžet do drogerie pro další barvu na vlasy často není záchrana. Nebo procedura dopadla dobře, ale za pár týdnů už barvu mít nechcete? V obou případech přichází na řadu odbarvování. Poradíme vám, jak stáhnout barvu z vlasů doma. A jednoduše.

Domácí návod, jak dostat barvu z vlasů

Zvládnete to i vy! Od barevné katastrofy i okoukaného odstínu vlasů vás zachrání pár jednoduchých procedur. Proces odbarvení vlasů se liší se podle toho, zda je barva na vlasy čerstvá, nebo zda už ji máte nějaký ten pátek na hlavě. Doba, kterou barva stráví na vašich vlasech, ovlivňuje také vaši šanci na úspěch i počet umytí pro úplné stažení barvy. 

Jak vymýt čerstvou barvu z vlasů

Čerstvý malér při barvení vlasů vyřeší klid vitamin C. Ano, čtete správně. Vydýchejte se a jděte k vaší domácí lékarničce. Vitamin C rozdrťte na prášek, přidejte horkou vodu zhruba v poměru 1:1 a vytvořte řidší pastu. Vzniklý stahovač barvy na vlasy naneste na namočené vlasy, zakryté koupací čepicí nebo igelitem a nechte působit alespoň 1 hodinu. 

Poté hlavu důkladně umyjte šamponem a ošetřete kondicionérem. Tímto způsobem dostanete barvu z vlasů i 3 dny po nabarvení. Samozřejmě ale platí, že čím dřív začnete s odbarvením vlasů, tím líp. 

Jak stáhnout starší barvu 

I s tím vám poradíme. Na straší barvu na vlasech dobře funguje vymývací lázeň, kterou tvoří ocet smíchaný s vodou. Opláchněte lázní vlasy, nechte chvíli působit a smyjte šamponem. 

Můžete použít i kondicionér nebo vlasovou masku z kokosového oleje, který účinek octové lázně podpoří.

Skvělé kombo, které podpoří vymývání barvy z vlasů 

Chcete dosáhnout co nejlepších výsledků? Pak k vymývání vlasů používejte šampon proti lupům s trochou jedlé sody. Opět nechte chvíli působit a opláchněte. Tato kombinace rychleji a účinněji vytáhne přebytečnou barvu z vlasů. 

Domácí zesvětlování vlasů 

Přejete si místo barvení vlasy zesvětlit? I to zvládnete v klidu sami. I na zesvětlení vlasů vám bude fungovat zmiňovaná pasta z vitamínu C. 

Skvělou alternativou je citronová šťáva, která zesvětlí i tmavé vlasy. Smíchejte ji s vodou v poměru 1:1, aplikujte na vlasy a máte hotovo. Kyselina citronová se aktivuje teplem, proto je dobré jít na sluníčko nebo si vyfénovat hlavu. 

Odstraňovač barvy vlasů

Zejména černá barva na vlasy je hůře odstranitelná. Zkusili jste vše a pořád nic? Někdy zkrátka musí zasáhnout specializované přípravky.  Pokud si to situace žádá, sáhněte po odstraňovačích barvy na vlasy. Je jich celá řada a najdete je ve většině drogerií. Základem je zvolit co nejšetrnější variantu, abyste vlasů, spíše neublížili. 

Správná ochrana vlasů i pokožky

Úplné vymytí barvy z vlasů i zesvětlování chce trpělivost. A také péči. Protože výše zmiňované triky můžou vlasy a pokožku vysušit, je dobré dávat pozor na dostatečnou hydrataci a používat odpovídající šampony, kondicionéry a hloubkově pečující masky

Vašim vlasům prospěje i obyčejný med smíchaný s olivovým olejem nebo heřmánkový čaj. A majitelům blonďatých vlasů doporučujeme vyzkoušet speciální Silver šampon

Tip na závěr: Nikdy nevíte, kdy se vám barvení zvrtne, nebo kdy zatoužíte po světlejších vlasech. Proto mějte své pomocníky na odbarvení vlasů a následnou péči raději vždy po ruce. U nás najdete vše, co potřebujete. Od šetrných barev na vlasy přes šampony až speciální vlasovou péči.

Zobrazit všechny články

Líbí se vám náš obsah? Sledujte nás na sociálních sítích