Menu

Jak pečovat v zimě o vaše vlasy?

Sdílet na Facebooku

9. ledna 2019

Zimní období s sebou přináší nejen sníh a teploty pod nulou, ale také velmi suchý vzduch. Nosíme čepice, kukly, helmy a naše vlasy trpí. Tedy spíše trpíme my, když nám vlasy plihnou, elektrizují, lítají kolem obličeje a vůbec mají svojí hlavu ještě více, než obvykle. Základním pravidlem zimní péče o vlasy je: hydratovat, hydratovat a zase hydratovat. 
 
REGENERACE

V zimních měsících si vaše vlasy zaslouží pravidelnou hloubkovou regeneraci. Ideálně jednou týdně. Zabráníte tak zbytečnému vysušení od tepla z topení a studeného zimního vzduchu. Vyzkoušejte například masky na vlasy od značky ISANA. Alternativou masky pro sušší vlasy jsou i výživné oleje, které se používají bezprostředně po umytí vlasů do kořínků vlasů a neoplachují se.

MYTÍ

Vlasy si myjte co nejméně, nejlépe dvakrát, třikrát do týdne. Zabrání to totiž dalšímu vysoušení. Na oživení můžete použít suchý šampon.

ELEKTRIZUJÍCÍ VLASY

Za zelektrizované vznášející se vlasy může jejich přesušenost. Vynechte tedy na čas tepelné úpravy – fénování, žehlení či kulmování totiž problém jenom zhorší. Součástí denní rutiny by se naopak měly stát bezoplachové vyživující péče, kterými vlasům dodáte potřebnou vitalitu.

Extra tip: Používejte alespoň dvakrát týdně výživné masky a kúry pro suché vlasy.

vlasy

PRAVIDELNÉ ZASTŘIHOVÁNÍ

Každých 6-8 týdnů vlasy zastřihujte. Pravidelné zkracování vlasů umožňuje jejich rychlejší regeneraci a snižuje riziko vysušených, roztřepených konečků.

KOUŠOU?

Za nepříjemným svěděním pokožky hlavy často stojí přecitlivělá kůže, která reaguje na velké změny teplot. Pokud problém nevyřeší šampony a kondicionéry označené jako ‚sensitive’, které kůži zklidní, měla byste navštívit dermatologa. Za svěděním, zarudnutím a šupinatěním totiž může stát nemoc zvaná seborhoická dermatitida.

Extra tip: Hřívu nevystavujte teplotním šokům, venku vlasy chraňte čepicí.

NEPOSLUŠNÝ KREP

Jakmile vyjdete ven do mrazu a sněhu, z vašich krásných vln se rázem stane neovladatelný krep? Pomohou vám přípravky a stylingové péče s tzv. anti-frizz efektem, které zabraňují průchodu vlhkosti do vlasů.

Extra tip: Pokud se vám krepatí rovné vlasy, nanášejte do konců pečujicí olejíčky nebo anti-frizz fluidní stylingové přípravky.

MASTNÁ HLAVA

Pokud se vám vlasy extrémně mastí pouze v zimním období, příčinou může být paradoxně vysušená pokožka hlavy. Kůže pak reaguje zvýšenou produkcí kožního mazu. Hairstylisté v těchto případech radí používat vlasové šampony a balzámy s označením ̦wintercare’ nebo ‚sensitive’.

Extra tip: Sezonní problém se nikdy nesnažte napravit šamponem pro mastné vlasy, tím byste své hřívě ještě více uškodili.

ZVLHČOVAČ VZDUCHU

Rada na závěr. Investujte do zvlhčovače vzduchu. V zimě jede topení na plné obrátky a vzduch je proto nepříjemně suchý. Zvlhčovač ochrání před vysoušením nejen vaše vlasy, ale i pokožku, rty a sliznice. Navíc zabrání vzniku statické elektřiny, takže dost pravděpodobně přestanete dostávat rány od každého předmětu v domácnosti. A to se vyplatí, že?

vlasy

Zobrazit všechny články

Líbí se vám náš obsah? Sledujte nás na sociálních sítích