Menu

Jak pečovat o pokožku po opalování?

Sdílet na Facebooku

25. července 2022

Strávili jste nádherný den na sluncem zalité pláži, jenže teď je vaše pokožka napjatá, citlivá a horká na dotek... Podívejte se, jak jí poskytnout náležitou péči.

Ačkoliv je slunění do jisté míry zdraví prospěšné – pomáhá nám vytvářet důležitý vitamin D – nedostatečně ošetřené pokožce může UV záření škodit. Jakékoli zarudnutí značí podráždění a kromě toho napjatá kůže ztrácí svou přirozenou pružnost a vlhkost, rychleji stárne. Okamžitou úlevu poskytnou specializované přípravky po opalování, které by společně s opalovacími krémy měly tvořit základní letní kosmetický arzenál. Vybavte se proto chladivými gely, spreji, krémy nebo mléky, které se po slunění postarají o regeneraci namáhané pokožky.

Hledejte ve složení

Aby měla poopalovací kosmetika efekt, vyplatí se investovat do péčí s obsahem některých účinných látek, jež podporují hnědnutí, lépe hydratují a zklidňují podráždění. Nejlepší jsou pak ty s obsahem…

obr

… aloe vera: Gel z listů aloe je vysoce hydratační a obsahuje všechny regenerační a zklidňující vitaminy, tedy A, B, C a E. Působí proti volným radikálům a zároveň se stará o zpomalení tzv. aktinického stárnutí, tedy změn zapříčiněných UVA a UVB zářením.

… D-panthenolu: Kyselina pantothenová neboli vitamin B5 je opravdový zázrak. Umí urychlit hojení, zklidnit a hloubkově hydratovat sluncem podrážděnou pokožku. Přípravky s vyšším obsahem panthenolu v produktu (6 % a víc) si dokonce poradí i se slunečními puchýřky. Krásně chladí, takže je jejich aplikace velmi příjemná.

… extraktů z levandule, měsíčku, máty či heřmánku: V bylinkách je velká síla. Všechny vyjmenované mají vysoce zklidňující účinky, pomáhají pokožce regenerovat a zároveň působí protizánětlivě.

… kyseliny mléčné: Vzpomínáte na rady našich babiček, že na spálenou kůži je dobré přikládat obklady z tvarohu, bílého jogurtu nebo kefíru? Kyselina mléčná opravdu pomáhá zklidnit začervenalou pokožku a zrychlit regeneraci, tak si dopřejte specializované krémy s jejím obsahem.

Zobrazit všechny články

Líbí se vám náš obsah? Sledujte nás na sociálních sítích