Menu

Jak na make-up?

Sdílet na Facebooku

28. března 2021

Základem pro perfektní líčení je ten správný výběr make-upu. Pokud si s výběrem nevíte rady, máme pro vás několik tipů, které vám při výběru pomohou.

Pro normální, smíšenou až mastnou pleť je ideální make-up Fit Me od Maybelline NY.  Díky složení s jílem zabraňuje lesknutí a vytvoří přirozeně matný vzhled. Navíc neucpává póry, a tak nepodporuje vznik akné ani "maskné" (akné z nošení roušek). Důležitý je potom výběr správného odstínu, který usnadní naše tabulka.

obr_1

Prvním krokem je určit správný podtón pleti. Ten můžete odhadnout několika způsoby. První způsob je podle zabarvení žil na vnitřní straně zápěstí. Pokud mají barvu spíše do zelena, máte teplý podtón, a pokud spíše do fialova nebo modra, máte studený. Pokud podtón nedokážete snadno určit, nejspíše je neutrální. Neutrální podtón mají většinou lidé s olivovou pletí.

Podtón lze také určit podle toho, jak snadno se opalujete. Pokud se rychle spálíte a nedaří se vám opálit, máte studený podtón. Naopak, pokud se opalujete snadno, máte pravděpodobně teplý nebo neutrální podtón.  

Druhým kritériem v tabulce je odstín pleti. To je jednoduše, jak moc světlou nebo tmavou pleť máte. Podle svého odstínu a podtónu pleti, pak můžete v tabulce najít ten pravý Fit Me! A pokud byte si stále nebyla jistá, naneste trochu make-upu na okraj čelisti a na denním světle zkontrolujte, jestli se odstín make-upu a pleti shoduje.

Make-up nanášejte štětcem, namočenou houbičkou nebo prsty, a to pohyby od středu obličeje směrem ven. Pleť tak bude krásně a přirozeně sjednocená. Pozor, tím ale líčení tváře nekončí.

obr_2

Pro zakrytí kruhů pod očima nebo nedokonalostí můžete použít korektor. Odstín korektoru vybírejte co nejblíže odstínu make-upu. Častou chybou je použití korektoru příliš světlého, který kruhy či nedokonalosti naopak zvýrazní. Pro ještě matnější efekt použijte pudr. Ten nanášejte buď pouze na T-zónu, nebo na celý obličej podle potřeby, a to štětcem nebo houbičkou. Doporučujeme pudr do pleti spíše vťupkávat než roztírat, aby se nezničil základ make-upu. Pro zdravěji vypadající pleť přidejte ještě tvářenku, kterou nanášejte na jablíčka tváří a směrem nahoru ke spánkům. Opticky tak obličej pozvednete.

Pro více inspirace a tipů sledujte seriál Make Up in the City s Monikou Bagárovou. V tomto díle odpovídá na nejčastější otázky ohledně make-upu.

Zobrazit všechny články

Líbí se vám náš obsah? Sledujte nás na sociálních sítích