Menu

Jak na domácí stříhání u mužů?

Sdílet na Facebooku

22. dubna 2021

Domácí stříhání možná doteď mohlo dopadnout jako naprostá katastrofa a kadeřnické nůžky vás straší ve snu, ale nebojte se. Pokud si na to troufnete ještě jednou, určitě vám to nyní půjde lépe.

Máte již také za sebou domácí stříhání a nedopadlo to podle vašeho plánu? Občas zkrátka nemáme čas či možnost navštívit kadeřníka a tak se musíme spolehnout na své vlastní ruce. Pro váš další pokus vám ukážeme, jak na to.

Muži mají určitě problém zejména s tím, že se jim účes vymkne kontrole. I v jejich případě jim chceme pomoci a vysvětlit, jak si je mohou ostříhat sami, či s pomocí přátel.

Důležité jsou správné nástroje

Pro může často nestačí samotné nůžky. Je potřeba sáhnout po speciálních zastřihovačích vlasů. Praktické holicí strojky a zastřihovače jsou obvykle vhodné také pro zastřihávání vousů. Ovšem nůžky a hřeben i tak mějte po ruce.

DŮLEŽITÉ: Nepřežeňte to hned na začátku. Je lepší ustřihnout nejdříve menší kousek, čímž zjistíte, zda se strojkem umíte zacházet a zda se vám střih líbí.

obr_1

Jdeme na to:

  1. Strany a šíje – nastavte požadovanou délku strojku a ostříhejte si obě strany. Důležité je vždy vést strojek ve směru růstu vlasů. Poté ostříhejte ve stejné výšce i krk. Jednodušší je, když vám v tomto kroku někdo pomůže.
  2. Vrchní část hlavy – nyní záleží na tom, jak krátké či dlouhé chcete vlasy nosit. Oddělte si nahoře vlasy a jednotlivé prameny vezměte mezi ukazováček a prostředníček. Nůžky by měly směřovat nahoru ve směru vašich prstů.

A máte hotovo.

obr_1

 

Zobrazit všechny články

Líbí se vám náš obsah? Sledujte nás na sociálních sítích