Menu

Dopřejte si skin detox

Sdílet na Facebooku

5. března 2021

Díváte se na sebe do zrcadla a říkáte si, co je to za unavenou a zašedlou tvář bez lesku? Pak je nejvyšší čas začít s detoxikací.

Pamatujte, že mladistvě působící pleť nemusí nutně souviset s věkem. I „mladá“ tvář může vypadat starší a poněkud povadle. Za tím stojí stres, nedostatek spánku, znečištěné životní prostředí, nezdravá strava, ale i nevhodná péče. Mnohé lze změnit úpravou životosprávy a správnou péčí.

Čištění je základ

K oživení pleti jak zvenku tak zevnitř přispívá mnoho faktorů. Pokud se nebudete pokožce věnovat, její stav se nezlepší. A jelikož žijeme v neustále znečištěném prostředí, je třeba myslet na pravidelnou očistu ráno i večer.

Detoxikujte vodou

Bez hydratace není zářivá pleť. Bohužel mnoho faktorů, jako je smog, stres, nepravidelné jídlo a další, přispívají k dehydrataci pleti. Pravidelný pitný režim samozřejmě problém částečně řeší, ale maximálního účinku docílíte i hydratací zvenčí. Dobré hydratační přípravky pleť nejen zavodní, ale vytvoří i bariéru mezi kůží a okolím, aby se zpomalilo vypařování tekutiny z povrchu tváře.

A po jakých produktech se máte koukat? Po těch, které obsahují:

  • glycerol, kolagen, močovinu, kyselinu mléčnou, kyselinu hyaluronovou, rostlinné oleje, mléčné proteiny či minerální soli.

SOS péče

  1. Skin detox masky – pro projasnění tónu pokožky a odstranění nečistot aplikujte alespoň 1x týdně detoxikační masku. Čisticí masky vybírejte podle typu pleti.
  1. Peeling – pravidelné odstraňování odumřelých buněk kůže dokáže zázraky. Ihned po aplikaci se tvář projasní, krásně napne a zmizí jemnější linky.
  2. Napařování – parní lázeň si snadno připravíte i doma. Stačí povařit vodu a nahnout se nad vznikající páru. Ale opatrně, aby nedošlo k opaření. Můžete použít i nahřátý ručník. Póry se krásně otevřou a zbaví nečistot, pokožka se prokrví, vyhladí a vypne. A pokud přidáte do vody bylinky, můžete účinky ještě znásobit. Doporučujeme kopřivu a rozmarýn, šalvěj, černý bez nebo pampelišku. Pokud válčíte s akné, aplikujte avokádový olej nahřátý ve vodě.

 

Zobrazit všechny články

Líbí se vám náš obsah? Sledujte nás na sociálních sítích