Menu

Domácí wellness: luxusní relax můžete zažít i ve vlastní koupelně

Sdílet na Facebooku

19. července 2021

Stačí pár drobností a vaše koupelna se promění v luxusní wellness centrum, které znáte z hotelů nebo lázní. Vyzkoušejte Kneippův chodník, dejte si koupel ve slané voňavé vodě, nebo se při horké sprše zabalte do měkoučké pěny. Zapojit se můžete i do soutěže o wellness pobyt, který vám přinášíme v naší Velké letní soutěži.

Kneippův chodník

Velmi jednoduchá procedura, která vám pomůže při migrénách nebo problémech s křečovými žilami. Skvěle prokrvuje dolní končetiny a pomáhá s uvolněním kloubů, zejména kotníků. Proceduru vymyslel přírodní léčitel Sebastian Kneipp a spočívá v přešlapování mezi lavory se studenou a teplou vodou.

Připravte si dva lavory, jeden naplňte teplou vodou o teplotě přibližně 40 °C a druhý studenou vodou o teplotě 12 °CNásledně si stoupněte do lavoru s teplou vodou a asi minutu v něm přešlapujte. Poté přejděte do lavoru se studenou vodou a přešlapujte 5–10 sekund. Celý proces několikrát opakujte, jen vždy skončete v lavoru se studenou vodou. Poté vylezte, osušte si nohy a odpočívejte.

obr_1

TIP: Na dno lavorů můžete přidat i malé oblázky, pak je efekt Kneippova chodníku ještě silnější.

 

Lázeň ve slané, aromatické či rubínové vodě

U Sebastiana Kneippa ještě chvilku zůstaneme. Právě na jeho filozofii totiž vznikla kosmetická značka Kneipp, která mimo jiné vyrábí řadu produktů s názvem Goodbye Stress. Tyto produkty díky vůni vodní máty a rozmarýnu (tzv. aromaterapie) napomáhají odbourávat stres a zlepšují náladu, což opakovaně prokázaly i laboratorní testy. Zvláštní pozornost si pak v rámci domácího wellness zaslouží jejich soli a oleje do koupele.

O dárkové sady Goodbye Stress a Mandlové květy si můžete zasoutěžit v naší Velké letní soutěži, kterou pořádáme na našem Instagramu @rossmann_cz. Stačí nás sledovat a zapojit se do právě probíhajících soutěží. Více se dočtete v článku zde.

obr_2

Soli do koupele Kneipp pochází z německé solanky Luisenhall, kde se těží v hloubce 450 metrů na dně 250 milionů let starého oceánu. Jde proto o jednu z nejčistších přírodních solí na světě, která je bohatá na minerály i stopové prvky. „Osolte“ si horkou vanu koupelovou solí Kneipp a budete se cítit, jako byste relaxovali ve vlnách Mrtvého moře.

Na výjimečný zážitek se můžete těšit rovněž v případě olejů do koupele Kneipp. Ty jsou vyrobené z přírodních esenciálních olejů a tak příjemně voní, že díky nim přestanete vnímat okolní svět a budete se soustředit jen sami na sebe. Jestliže jste duší romantik, zkrášlete si vodu ve vaně také například okvětními lístky z červených růží. Takové proceduře se říká rubínová koupel.

Obalte se do sprchové pěny

obr_3

Wellness zážitek si můžete dopřát i při obyčejné sprše – jen namísto klasického sprchového gelu pro jednou vyzkoušejte sprchovou pěnu. Sprchová pěna vytváří sametově jemnou krémovou pěnu, do které se krásně zabalíte a zachumláte.

Nezapomínejte také, že pravé wellness není jenom o horké koupeli nebo sprše. Po vodní proceduře se vždy zabalte do teplého ručníku a alespoň 15 minut odpočívejte, abyste naplno vstřebali pozitivní účinky koupele.

obr_4

 

Zobrazit všechny články

Líbí se vám náš obsah? Sledujte nás na sociálních sítích