Menu

Dokonalé halloweenské líčení

Sdílet na Facebooku

25. října 2019

Halloween už pomalu klepe na dveře, a pokud jste se rozhodli tento svátek oslavit a navštívit třeba nějakou tematickou party, neobejdete se bez pořádné masky a samozřejmě neodolatelného líčení. Chcete budit hrůzu nebo okouzlit pohledem? Jaká maska je ta vaše? Přinášíme vám několik halloweenských looků, které vykouzlíte během chvilky.

Sladká mrkací panenka

 1. Make-up – základem tohoto líčení je silně krycí make-up, díky kterému vykouzlíte dojem porcelánové pleti, jako mají právě jen panenky. Naneste na obličej a dekolt.
 2. Oči a obočí – oční víčka zlehka přetřete broskvovou tvářenkou a dále sáhněte po nude stínech, kterými vykouzlíte kouřový efekt. Pro dosažení efektu větších očí použijte na spodní linii řas bílou tužku a naopak na horní linii zase černou. Bílou tužku nezapomeňte nanést i do vnitřního koutku oka. Nakonec lehce zvýrazněte obočí. U tohoto looku se rozhodně nevyhnete umělým řasám. Bez nich byste kýženého cíle nedosáhli. Jakmile lepidlo zaschne, můžete nanést řasenku.
 3. Rty – ty mohou zůstat přirozené jen s leskem či lehce zvýrazněné broskvovou rtěnkou. Plného objemu rtů dosáhnete lehkým vystínováním středové části pod dolním rtem.

 

Doll

 

Ledová královna

 1. Make-up – silně krycí, světlý make-up naneste na obličej, krk a dekolt a poté pod oči do ztracena rozetřete rozjasňující korektor. Celý obličej zafixujte buď transparentním, nebo tím nejsvětlejším pudrem.
 2. Oči a obočí – pro vykouzlení zmrzlého vzhledu použijte na obočí řasenku se stříbrnými třpytkami a obočí vyčešte. Do koutku oka naneste světle fialový stín a vyplňte tak polovinu pohyblivého víčka. Následně pokračujte růžovým stínem, kterým víčko pokryjete celé. Bílé stíny naneste nad víčko a též i do vnitřních koutků očí. Stříbrnou tužkou na oči naneste linku nad vrchní stranu řas a naopak na dolní linku použijte bílou tužku. Pro efekt třpytivého zmrzlého sněhu použijte na víčka stříbrné třpytky. Oči následně zvýrazněte umělými řasami. Jakmile lepidlo zaschne, můžete nanést řasenku.
 3. Tvář – světlounkým odstínem růžové zvýrazněte lícní kosti.
 4. Rty – světle růžovým odstínem tužky na rty vykonturujte linku kolem rtů a vyplňte světle růžovou rtěnkou.

 

snow queen

 

Svůdná kostra
 1. Make-up – na obličej a krk naneste velkou vrstvu krycího make-upu. Případné pleťové nedostatky zakryjte korektorem. Obličej vykonturujte matným bronzem pro vytvoření propadlé tváře. Zaměřte se na místo pod lícními kostmi, na spánky, nos a bradu. Lícní kosti pak prosvětlete rozjasňovačem, který můžete nanést i na hřbet nosu.
 2. Oči – jako podklad pro temně černé líčení použijte stíny v tužce, které naneste na pohyblivé víčko a na linku ve spodní linii řas. Prstem si stíny rozmažte do kouřového tónu vždy z horní strany směrem ven. Na pohyblivé víčko následně naneste klasické černé stíny a nad víčko použijte stíny světle hnědé či do zrzava (můžete sáhnout i po bronzu na tvář).
             Tip: Než začnete pracovat s černými stíny, dejte si pod oko kapesník, aby vám zbytky spadlých stínů nezamazaly tvář.
  Celé stínování očí zakončete vytvořením silné linky na horní linii řas a nalepte umělé řasy. Jakmile lepidlo zaschne, můžete nanést řasenku.
 3. Obočí – pro přísný pohled zvolte tmavě hnědou či černou tužku na obočí a vykreslete jej do ideálního tvaru. Nebojte se jej maximálně zvýraznit a klidně i více rozšířit, než je vaše obvyklá linka.
 4. Rty – k vykreslení ostrých kontur si dejte přes rty hodně světlý make-up (nejlépe tuhý), aby zakryl barevné rty. Potom vezměte fixu na oči a nakreslete přes rty čáru vedoucí od půlky tváří a přes ni pak načrtněte linii zubů.
 5. Nos – opět použijte stíny na oči v tužce a vykreslete nosní jamku.

skeleton

 

 

Zobrazit všechny články

Líbí se vám náš obsah? Sledujte nás na sociálních sítích