Menu

Další krok blíže k přírodě

Sdílet na Facebooku

15. května 2021

Změna klimatu je v současné době jednou z největších globálních výzev. My jako společensky odpovědná firma chceme konkrétními kroky přispět k ochraně klimatu. Jsme tedy rádi, že naše privátní značka Alterra je od ledna 2021 klimaticky neutrální. Co to znamená?

Až ke kořenům – to je motto naší privátní značky Alterra, jejíž výrobky poskytují přirozenou péči a jsou složeny z kvalitních surovin pocházejících převážně z kontrolovaného biologického zemědělství. Ve výrobcích se používají pouze rostlinné oleje a většina jich nese ochrannou známku vegan. Krom již známých certifikátů a pečetí:

  • NATRUE – pečeť garantující vysokou kvalitu přírodních kosmetických produktů.
  • BEZ mikroplastů – pečeť označující, že receptury výrobků neobsahují žádné mikroplasty.
  • GREEN BRANDS – pečeť za udržitelné podnikání.

…se cca 80 výrobků Alterra od ledna 2021 pyšní štítkem Klimaneutral od projektu ClimatePartner.

obr_1

Alterra je klimaticky neutrální

Aby bylo možné označit výrobky jako klimaticky neutrální, musely výrobky projít 3 fázemi hodnocení a to pod záštitou organizace ClimatePartner. A jak takový posudek vypadá?

  1. Výpočet emise CO2 – v prvním kroku je nutné vypočítat emise CO2 produktů, které vznikají těžbou surovin, výrobou obalů, přepravou a likvidací. Výsledkem je tzv. uhlíková stopa produktu.
  2. Snížení CO2 – druhý krok zahrnuje snížení emisí CO2, nejlépe jejich absolutní eliminaci. ROSSMANN Německo se spolu s dodavateli snaží být energeticky efektivní, využívat zelenou elektřinu a alespoň částečně využívat obaly vyrobené z recyklovaného materiálu.
  3. Kompenzace CO2 – ve třetím kroku se kompenzují nevyhnutelné emise CO2 tím, že ROSSMANN Německo investuje prostředky do projektů na ochranu klimatu.

Výsledkem jsou výrobky, které se pyšní označením Klimaneutral. Pro vás to znamená, že nakupujete produkty, při jejichž výrobě byly eliminovány či vyloučeny všechny emise CO2, a tudíž jsou opravdu šetrné k přírodě. Pomyslnými supermany této značky se staly sprchový gel Alterra BIO limetka a BIO tělové mléko agáve.

Do jakých projektů se zapojujeme?

Spolu s ClimatePartner podporuje ROSSMANN Německo projekty v Indonésii a Německu. Například v indonéské provincii Jižní Sulawesi uvedl do provozu větrnou farmu, což zvyšuje podíl obnovitelné energie a snižuje závislost na dovozu elektřiny.

Dále podporuje opětovné zalesňování smíšených lesů v oblasti Hannoveru – za každou tunu CO2 je zasazen 1 strom. Nákupem vlhčených kapesníků Babydream je navíc podporována výstavba čističek odpadních vod ve východoindické Uríse.

Nová cesta, nový design

Produkty s tímto novým označením a v novém designu budou postupně dodávány na naše prodejny od dubna 2021. Podívejte se na první vlaštovky.

 

Zobrazit všechny články

Líbí se vám náš obsah? Sledujte nás na sociálních sítích