Menu

Čistá domácnost bez chemie

Sdílet na Facebooku

10. července 2019

Citrón, soda, ocet, sůl. Nachází se v kuchyni každého z nás. Víte, co mají společného? Můžete s jejich pomocí vykouzlit báječnou večeři zakončenou dezertem a potom s nimi ještě umýt nádobí a vyčistit celou kuchyni. Že jste už o této alchymii z dob našich babiček slyšeli, ale ještě jste sami nezkoušeli kouzlit v praxi? Nikdy není pozdě udělat něco prospěšného pro sebe, své nejbližší a současně pro planetu.

Úklid domácnosti je činnost, které každý z nás věnuje několik desítek minut denně. Naší hlavní motivací je dosáhnout čistoty, vůně, lesku, ale především také bezpečnosti a zdraví. Konec konců mluvíme o prostředcích, které se dostávají do bezprostředního kontaktu s naší pokožkou, v určité koncentraci se vznáší ve vzduchu kolem nás a ulpívají na povrchu nádobí, nábytku, podlahy.

Chemické čisticí prostředky obsahují borát, fosfát, chlór, EDTA, ropné deriváty, formaldehyd, optické rozjasňovače a další škodlivé látky představující zátěž nejen pro lidský organismus, ale také pro životní prostředí. Naštěstí se jim lze snadno vyhnout a nevpustit si je do svého domova. Prostě je nahraďte přírodními aktivními látkami.

Pojďme se podívat blíže na účinky alternativních čističů:

Citrón

Kyselina v citronové šťávě vyčistí spolehlivě špínu, rez i vodní kámen a navíc má dezinfekční účinky. Ještě silnější čisticí síly dosáhnete v kombinaci se solí.

Ocet

Ocet je univerzálním čisticím prostředkem vhodným do koupelen, ale i do kuchyní a na podlahy. Skvěle si poradí s mastnými skvrnami, vodním kamenem a se zbytky mýdla. Zničí plísně i bakterie E.coli či salmonely. Zanechává zářivě čisté sklo a zbaví vodního kamene pračku i žehličku. Jeho účinky oceníte také při čištění ucpaného odpadu.

Jedlá soda

Soda je perfektním pomocníkem v kuchyni, v koupelně nebo při praní prádla. Je známá pro svou schopnost pohltit nepříjemné pachy a rozvonět místnost svěžestí. Odstraní silnou mastnotu z grilů, sporáků nebo připálených hrnců. Zbaví váš oblíbený hrneček usazenin z černého čaje a kávy.

Sůl

Sůl je účinnou alternativou čisticích písků, ale pomůže také s mastným hrncem a pánví.

Protože přírodní složky působí jemně a šetrně, nechte je na silně znečištěném povrchu chvíli v klidu působit. Třeba i přes noc. A poté jednoduše opláchněte či otřete hadříkem.

Přírodní řešení snadno a rychle

Nechce se Vám doma míchat vlastní čisticí směsi a pasty? Sáhněte po výrobcích eko drogerie Frosch. V každé lahvi objevíte již připravené receptury našich babiček.

Na vodní kámen použijte třeba Frosch Univerzální octový čistič anebo Frosch Čistič vodního kamene s malinovým octem, který nejen že krásně voní, ale navíc se snadno aplikuje díky rozstřikovači.

Frosch1

 

V kuchyni vám bude skvělým pomocníkem Frosch Čistič na kuchyně s přírodní sodou anebo Frosch Hygienický čistič lednic a jiných kuchyňských povrchů. Oba výrobky zbaví vaši kuchyni nepříjemných pachů a odstraní nečistoty jako zbytky jídla či mastnotu z ledničky, mikrovlnky, sporáku, grilu, ale i z krájecího prkénka a z pracovních ploch.

O vaši toaletu se bezpečně postará Frosch WC gel s vůní levandule, maliny, citrónu anebo máty. Vyzkoušejte také nový Frosch WC blok s unikátním recyklovatelným PET držákem a se složením čisticích kuliček šetrným k životnímu prostředí.

Frosch2

 

Pro vaše prádlo jsou řešením ekologické prací prostředky bez ftalátů či optických rozjasňovačů a aviváže bez dráždivých parfémů, barviv a s jemnými konzervanty vhodnými i pro citlivou alergickou pokožku.

V péči o vaše nejmenší jistě oceníte produkty řady Baby. Hypoalergenní prací prostředek a aviváž pro jemné a čisté prádlo, hygienický čistič dětských potřeb pro omyvatelné hračky či jídelní židličky, anebo praktický sprej na skvrny na kojeneckém prádle, který zatočí i s odolnými skvrnami od mléka, zeleniny a dalších potravin.

Frosch5

 

A co víc, výrobky se zelenou žabičkou na obale jsou zárukou produktů, které jsou veganské (neobsahují živočišné složky), nebyly testovány na zvířatech a jejich lahve jsou vyráběny z 100% recyklovaného a recyklovatelného plastového materiálu.

Frosch je dokonalým řešením pro celou vaši domácnost a pro čistou planetu. Najdete v prodejnách ROSSMANN.

Zobrazit všechny články

Líbí se vám náš obsah? Sledujte nás na sociálních sítích