Menu

Chytrá řešení

Sdílet na Facebooku

3. dubna 2018

Ústní voda, houbička na nádobí či dětský olej... Jsou nedílnou součástí domácností a cíl svých jednoduchých misí obvykle plní na jedničku. V mnoha případech však zvládnou daleko víc - například vypomoci s drobnými zdravotními obtížemi.

Houbička na nádobí

Pokud vás bolí hlava, loket nebo koleno, vyzkoušejte netradiční ledový obklad. Příprava je jednoduchá – do menšího uzavíratelného pytlíku vložte dvě až tři navlhčené houbičky, umístěte je do mrazáku, a jakmile jsou dostatečně „nachlazené“, přiložte je na bolestivé místo.

Ústní voda

Ústní voda může zmírnit akné – pro jistotu ji ale nejprve vyzkoušejte na malé ploše kůže a počkejte na reakci. V každém případě se držte následujících rad: tekutinu aplikujte pouze v místě výsevu pupínků a důsledně se vyhněte oční oblasti.

Prostředek zubní hygieny přináší také rychlou úlevu od hmyzích štípanců a popálení od kopřiv.

Jablečný ocet v bio kvalitě

Krásné vlasy zcela přírodní cestou? Smíchejte 1 lžičku nepasterizovaného jablečného octa v bio kvalitě se 3 bílky. Rozšlehejte se 2 lžícemi panenského olivového oleje, naneste na vlasy a nechte působit půl hodiny. Poté masku pečlivě vymyjte šamponem. Výsledkem budou krásné lesklé vlasy.

Jablečný ocet je jediný zásaditý ocet, takže výborně poslouží také při překyselení organismu a ve formě lázně si poradí s plísní na nohou.

Kombinace ústní vody, jablečného octa a citronu léčí plíseň na nehtech. Smíchejte lžičku od každého a ve směsi namočte vatové tampony. Ty přiložte na postižené nehty a nechte působit cca 40 minut. Nakonec nehty pečlivě osušte. Postup by se měl opakovat denně do úplného vymizení příznaků.

Dětský olej

Strhávání náplasti nemusí být nevyhnutně provázeno nepříjemnými pocity – stačí její plochu i okolní kůži důkladně potřít dětským olejíčkem a nechat ho krátce vsáknout. Odlupování náplasti se tím výrazně usnadní.

Zobrazit všechny články

Líbí se vám náš obsah? Sledujte nás na sociálních sítích