Menu

Chia pudink s mangem a kokosovými lupínky

Sdílet na Facebooku

3. srpna 2018

Chia semínka jsou velkým hitem, jsou obrovským zdrojem energie a tělu prospěšných látek. Obsahují bílkoviny, minerální látky, především hořčík, vápník, železo a velké množství vlákniny. Jsou silným antioxidantem, mají protizánětlivé účinky, snižují hladinu trans-cholesterolu a takhle bychom mohli pokračovat ještě dlouho. Prostě a jednoduše, jsou skvělá! Není se čemu divit, že je přimícháváme do nápojů, koktejlů, do jogurtů, pečiva, pomazánek, a plno dalšího.

My jsme si pro Vás připravili recept na pudink s mangem, kokosovými lupínky a zmiňovanými chia semínky, který máte hotový během 30 minut. Suroviny potřebné k přípravě seženete v našich prodejnách v sortimentu značky enerBIO. 

chia

Ingredience

enerbio

Postup

Kokosové mléko smíchejte s vodou. Přidejte chia semínka, 2 lžíce medu nebo agávového sirupu. Vše dobře promíchejte a rozdělte do skleniček podle porcí. Nechte odležet, ideálně v lednici, klidně do druhého dne, aby do sebe semínka vtáhla co nejvíce vody. Před servírováním nakrájejte čerstvé mango a naskládejte na pudink. Kokosové lupínky lehce opražte na pánvi, abyste zvýraznila chuť a vůni kokosu.

Tak, a máte hotovo. Dobrou chuť!

chia pudink

Zobrazit všechny články

Líbí se vám náš obsah? Sledujte nás na sociálních sítích