Menu

Chcete mít jistotu, že produkty, které kupujete, jsou skutečně přírodní?

Sdílet na Facebooku

28. června 2019

Patříte mezi skupinu lidí, kteří rádi kupují zelené produkty šetrné k vám i k přírodě? Potom jste určitě zběhlí ve čtení složení výrobků na etiketě a nenecháte se přechytračit ani tím nejzáludnějším termínem uvedeným ve výčtu ingrediencí.

Jak ale zjistit, že se přátelsky k životnímu prostředí chová také samotný výrobce produktů? Logo výrobku není symbolem kvality pouze pro obsah schovaný pod obalem. Ukrývá se za ním výběr správných surovin, výrobní proces, logistika, nakládání s odpady, společenská odpovědnost firmy. Zjednodušeně celý životní cyklus produktu, který si nakonec odnesete domů.

Získat správné a kompletní informace není pro spotřebitele snadný úkol. Toho si byla vědoma i mezinárodní organizace GREEN BRANDS. Ta přišla s myšlenkou jednoduchého a srozumitelného označení ekologicky udržitelných značek. Podmínkou udělení této pečetě je důkladný nezávislý a transparentní audit značek a následné schválení českou odbornou porotou. U nás se pečeť GREEN BRANDS Česká republika objevila poprvé v roce 2018 a jako zcela první získaly pečeť GREEN BRANDS Czech Republic 2019/2020 naše privátní značky enerBiO a Alterra a také značka domácích čisticích prostředků Frosch, a to za prokazatelnou udržitelnost a šetrnost k životnímu prostředí.

GB logo

 

Privátní značky ROSSMANN

V drogériích ROSSMANN dbáme na to, aby nejen aktivity, do nichž se zapojujeme, ale i velká variabilita ekologického sortimentu svědčila o tom, že nám budoucnost naší planety není lhostejná. Při vývoji našich produktů čerpáme z darů přírody a tvoříme unikátní kosmetické produkty, které vám do života přináší krásu, zdraví, svěžest i vitalitu.

Ve výrobcích značky enerBiO naleznete produkty z biologicky pěstovaných přísad umožňující kvalitní a vyvážené stravování. Většina produktů je vegetariánská, veganská a mnoho z nich je i bez lepku. Vše podléhá přísné kontrole, a kromě ocenění GREEN BRANDS Germany 2017/2018 neseme i označení certifikátu EG- Öko-Verordnung a logo Evropské unie pro biopotraviny.

 

Výrobky Alterra poskytují přirozenou péči a jsou složeny z kvalitních surovin pocházejících převážně z kontrolovaného biologického zemědělství či z lesního sběru. Použité rostlinné oleje odpovídají přirozené lipidové vrstvě pokožky a snášenlivost všech výrobků Alterra pokožkou je dermatologicky ověřena. Žádný z výrobků není testován na zvířatech a všechny jsou opatřeny ochrannou známkou vegan.

 

Čisticí prostředky Frosch

Značka Frosch patří k zeleným průkopníkům na poli čisticích výrobků již od svého vzniku v roce 1986.

Do svých produktů nepřidává škodlivé chemické látky, ale naopak staví na přírodních složkách jako soda, ocet nebo citron. I díky tomu je obsah biologicky snadno odbouratelný a přitom stále vysoce účinný. Všechny čisticí prostředky Frosch jsou navíc veganské, rostlinného původu a netestované na zvířatech.

Frosch

 

Jedním z hlavních cílů značky je omezení vzniku plastového odpadu v přírodě. Dosáhnout toho chce uzavřeným životním cyklem plastových lahví a navyšováním podílu materiálu ze žlutých kontejnerů při jejich výrobě. Již nyní jsou lahve Frosch vyráběny ze 100 % recyklovaného a 100 % recyklovatelného plastu, z toho 20 % použitého materiálu je přímo ze žlutého kontejneru. Plast vyhozený do tříděného odpadu je v továrně znovu zpracován, naplněn šetrným obsahem a vrácen zpět do oběhu.

Správné recyklování plastů je jednou z cest, jak chránit planetu před znečištěním.

Produkty se zelenou žabičkou na obale jsou zárukou energeticky úsporného výrobního procesu a šetrného obsahu uvnitř ekologicky udržitelného obalu. I proto se Frosch může pyšnit oceněními jako jsou EU Ecolabel, Cradle to Cradle anebo EMAS a nyní i GREEN BRANDS Česká republika.

Všechny tři značky jsou exkluzivně dostupné pouze v prodejnách ROSSMANN.

Zobrazit všechny články

Líbí se vám náš obsah? Sledujte nás na sociálních sítích