Menu

Bílý ocet na eco úklid

Sdílet na Facebooku

2. května 2023

Dnes se podíváme na jeden zázračný produkt, který by neměl chybět v žádné domácnosti - bílý ocet na úklid.

Vyrábí ho společnost Nanolab a exkluzivně ho můžete zakoupit v drogeriích ROSSMANN. Připravili jsme pro vás několik tipů, triků a rad, jak s jeho pomocí udržovat váš domov čistý a svěží.

1

1. Odstraňování vodního kamene

Jistě znáte ten pocit, když se na vašem kohoutku nebo sprchové hlavici objeví nepěkné skvrny z vodního kamene. Bílý ocet je skvělým pomocníkem při jejich odstraňování. Stačí namočit hadřík do octa a otřít postižené místo. Nechte působit asi 15 minut a poté opláchněte teplou vodou. Vodní kámen zmizí jako mávnutím kouzelného proutku!

2. Čištění oken bez šmouh

Máte problém s tím, že po umytí oken zůstávají šmouhy? Řešení je jednoduché - přidejte do vody na mytí oken trochu bílého octa. Okna budou zářivě čistá a bez jediné šmouhy.

3. Odstraňování zápachu z odpadu

Odpad v kuchyni může být zdrojem nepříjemného zápachu. Aby byl váš domov opět svěží, smíchejte ve sklenici půl šálku bílého octa a půl šálku vody. Tuto směs pak pomalu nalijte do odpadu a nechte působit asi 30 minut. Poté opláchněte teplou vodou a užijte si čerstvý vzduch ve vaší kuchyni.

4. Čištění mikrovlnné trouby

Mikrovlnná trouba je dalším místem, které se snadno zapomíná čistit. Bílý ocet vám opět přijde vhod. Do misky nalijte směs z jedné části octa a jedné části vody a dejte do mikrovlnky na 5 minut na maximální výkon. Pára z octa uvolní usazeniny a mastnotu, takže stačí poté jen otřít hadříkem.

5. Osvěžení lednice

Lednice je místo, kde se mohou snadno mísit různé pachy. Aby byla vaše lednice opět svěží, smíchejte ve spreji jednu část bílého octa a tři části vody. Tuto směs pak nastříkejte do lednice a otřete hadříkem. Vaše lednice bude opět vonět jako nová.

6. Odstraňování skvrn z koberce

Skvrny na koberci mohou být velkým nepřítelem, ale s pomocí bílého octa je odstraníte snadno. Smíchejte ve spreji jednu část octa a dvě části vody a nastříkejte na skvrnu. Nechte působit asi 10 minut a poté otřete hadříkem nebo kartáčkem.

7. Čištění dřezu

Dřez je místo, které se snadno zapomíná čistit, ale s pomocí bílého octa to bude hračka. Namočte hadřík do octa a otřete dřez. Nejenže odstraníte nečistoty, ale také zlikvidujete bakterie.

A to je jen několik z mnoha tipů, jak využít bílý ocet při úklidu vašeho domova. Vyzkoušejte ho i vy a uvidíte, že se stane vaším oblíbeným pomocníkem při úklidu. Navíc je šetrný k životnímu prostředí a peněžence. Tak neváhejte a pořiďte si bílý ocet od společnosti Nanolab exkluzivně v drogeriích ROSSMANN.

Zobrazit všechny články

Líbí se vám náš obsah? Sledujte nás na sociálních sítích