Menu

Bel nature: Šetrné k vaší pokožce i životnímu prostředí

Sdílet na Facebooku

5. června 2022

Už v roce 1974 vyhlásila OSN 5. červen jako Světový den životního prostředí, který má zvyšovat zájem veřejnosti o ochranu životního prostředí. Co můžete při této příležitosti udělat právě vy? Podívejte se třeba do své kosmetické taštičky a při příštím nákupu vatových odličovacích tamponů a tyčinek sáhněte po značce Bel nature, která je šetrná k vaší pokožce i životnímu prostředí.

Vyrobené z certifikované BIO bavlny

Vatové odličovací tampony a tyčinky Bel nature se vyrábí ze 100% bavlny z bioprodukce. Skvělá zpráva pro citlivou pokožku, protože díky tomu neobsahují žádné zbytky pesticidů či jiných látek, které by mohly vést k jejímu podráždění. Pěstování BIO bavlny je samozřejmě šetrnější také k životnímu prostředí, kdy se neznečišťuje půda a vodní toky.

obr

Odličovací tampony Bel nature vás budou hýčkat, jsou nadýchané a jemné jako obláček. Při používání oceníte jejich optimální savost i pevnost, kdy nepouští žádné chloupky. Vatové tyčinky Bel nature mají na sobě namotané dostatečné množství vaty, manipulace s nimi je tak příjemná a nehrozí žádné poranění.

obr_1

TIP: Zajímá vás více faktů o bio bavlně? Podívejte se na Instagram značky Bel @ciste_o_vate.

Vatové tamponky a tyčinky mohou i na kompost

Díky tomu, že obsahují výhradně bavlnu, můžete je po použití vyhodit na kompost. Odličovací tamponky Bel nature jsou plně biologicky rozložitelné, jen jejich obal vyhoďte do tříděného odpadu. I při jeho výrobě se ovšem myslí na ekologii. Materiál obalu tvoří z 80 % recyklát.

U vatových tyčinek Bel nature je rozložitelné vše. Papírová tyčinka, namotaná vata z BIO bavlny i papírová krabička – vše může na kompost.

A co zbytky pleťové kosmetiky a líčidel, které tamponek nasaje? Nemohou být pro kompost nežádoucí? Ideální je využívat přírodní kosmetiku, pak můžete být úplně bez obav. V dnešní době už naštěstí existuje velký výběr přírodních přípravků i v dekorativní kosmetice. Kvalitou často předčí i ty “běžné” a navíc máte jistotu, že na své rty, víčka, tváře či řasy nenanášíte potenciálně nebezpečný koktejl chemických látek. Ostatně mnoho celosvětově známých značek zařazuje do své nabídky i zcela přírodní produkty. 

Víte, co vše znamená GOTS certifikace?

Na obalech výrobků Bel nature najdete logo certifikátu GOTS. Víte, co znamená? GOTS je zkratkou pro Global Organic Textile Standard a jde o nejpřísnější mezinárodní certifikaci biotextilu. Kontroluje se celý proces od semínka až po finální produkt. 

Při pěstování organické bavlny se nepoužívají pesticidy, ale jen zdravotně i ekologicky nezávadná hnojiva, jako je třeba hnůj. Při následném zpracování bavlny je povoleno používat pouze ekologických postupů a sloučenin. Díky tomu se v produktech s certifikací GOTS nenacházejí zbytky nebezpečných chemikálií. Výrobci s certifikací GOTS se také zavazují k postupnému snižování spotřeby vody a energií. 

Certifikát GOTS současně zaručuje také dodržování principů Fair Trade. Kontroluje se dodržování pracovní doby, bezpečné pracovní podmínky i důstojné mzdové ohodnocení. Samozřejmostí je zákaz dětské práce. Upřednostněním GOTS certifikátu při nakupování tedy pomáháte zlepšovat životní prostředí i život pěstitelů a zpracovatelů biobavlny. 

10 dalších jednoduchých tipů, kterými pomůžete přírodě (a často i své peněžence) 

  1. Noste si vlastní lahev na vodu či kelímek na kávu.
  2. Používejte látkovou nákupní tašku.
  3. Dejte častěji přednost sprše před plnou vanou.
  4. Pořiďte si pro nákup ovoce a zeleniny síťované sáčky místo igelitových.
  5. Nekupujte zbytečné množství nového oblečení.
  6. Při vaření používejte pokličky na hrnce.
  7. Vyměňte domácí čisticí prostředky za ekologické (na mnoho situací stačí obyčejný ocet a soda).
  8. Omezte spotřebu masa.
  9. Netopte doma na příliš vysokou teplotu.
  10. Používejte dobíjecí baterie.

Určitě vás napadne mnoho dalších tipů, jak produkovat méně odpadu a pečovat o své tělo i domov s látkami, které jsou bezpečné pro zdraví i přírodu. Každý z nás může udělat mnoho. A začít přitom můžete úplnou drobností, jako je vatový tamponek nebo tyčinka.

Zobrazit všechny články

Líbí se vám náš obsah? Sledujte nás na sociálních sítích