Menu

5 tipů pro lepší lymfu

Sdílet na Facebooku

11. března 2021

Podle otoků nohou, zhoršující se „pomerančové kůže“ na stehnech, psychické nepohody nebo velké únavy poznáte, že je lymfatický systém v útlumu. Ukážeme vám, jak ho účinně opět probudit k životu.

Proč se vlastně máme o svou lymfu zajímat? Protože souvisí s naší imunitou. Míza přepravuje škodliviny do mízních uzlin, kde jsou ničeny dříve, než se dostanou do krve. Tak se organismus brání šíření infekce. Pokud vše funguje, jak má, tělo prochází pravidelnou očistou, lépe regeneruje a naše obranyschopnost zůstává zachována. Jak tedy nejlépe podpoříte správné prokrvení?

obr_1

  1. Termogenní kosmetika – tělové krémy a gely s prohřívacím účinkem působí na podkoží a navozují střídavé pocity tepla a chladu. Podporují tím mikrocirkulaci a vstřebávání účinných látek.
  2. Masáže kartáči – gumové nebo štětinové masážní pomůcky pomáhají lépe prokrvit pokožku, zbavit ji odumřelých buněk a zapracovat látky z tělové kosmetiky hlouběji do spodních vrstev kůže.
  3. Peeling – ani v zimě nezapomínejte z pokožky odstraňovat staré kožní buňky jemnou mikromasáží. Pokožka si zachová svou pružnost, nebude mít tendenci tolik vysychat a příjemně se prokrví.
  4. Saunování – pravidelná návštěva sauny má prokazatelný vliv na posílení imunity, klidnější činnost srdce, zmínění bolesti kloubů a svalů i uvolnění dýchacích cest.
  5. Otužování – k mikrocirkulaci přispívá také tzv. cévní gymnastika. Sprchování se vlažnou, případně studenou vodou navíc posílí obranyschopnost organismu.

Sbohem celulitido

Jedinečnou prevencí proti nevzhledným dolíčkům je masáž tuina neboli „uchop a tlač“, vycházející z tradiční čínské medicíny. Několika tahy, které lze provádět například pod sprchou nebo po aplikaci tělového mléka, docílíte při pravidelném masírování mnohem hladší kůže a většího prokrvení.

  1. Prohřívání – hlaďte pokožku nohou celými ploškami dlaní zespodu směrem vzhůru k zadečku, což je vlastně ideální postup při roztírání krému.
  2. Tlak rukama od sebe – obě dlaně položte vedle sebe na masírované místo a začněte jimi rytmicky na kůži kroužit. Střídejte pohyb dlaní směrem vzhůru, do strany a opět vzhůru.
  3. Masáž palcem – udělejte z ruky pěst se vztyčeným palcem. Klouby prstů, a především tlakem palce, přejíždějte krouživými pohyby masírované místo.
  4. Masáž hřbetem ruky – masírujte se krouživě tlakem malíkové hrany a hřbetem ruky.
  5. Štipkání – palcem, ukazováčkem a prostředníčkem (ve tvaru špetky) odtahujte jemně kůži směrem vzhůru. Pracujte rytmicky a rychle, přidávejte na intenzitě.

Rada: Všechny pohyby veďte po těle směrem nahoru.

obr_2

Zobrazit všechny články

Líbí se vám náš obsah? Sledujte nás na sociálních sítích