Menu

5 kroků, které dělají ženy s dokonalou pletí každý den

Sdílet na Facebooku

1. dubna 2019

Lámete si hlavu nad tím, proč některé ženy mají naprosto dokonalou pleť a vy ne? Prozradíme vám, v čem skví jejich tajemství!
 
Používají ochranu proti slunci. Neustále!

Ochranné krémy proti slunci bychom měli používat každý den a za každého počasí. Dermatologové doporučují používat krémy s SPF 30 a výše, které by se měly znovu aplikovat každé dvě hodiny (častěji, pokud se budete potit nebo plavat).

Hydratačních přípravků s SPF existuje v dnešním světe spousta, mají lehké složení, které nezatěžuje vaši pleť, takže neexistuje žádná výmluva, proč je nepoužívat. Sluneční paprsky způsobují značné poškození pleti ve formě popálení, vrásek, ztracené elasticity, pigmentových skvrn a zarudlosti.

  

Učiní spánek svou prioritou.

V noci dochází k regeneraci pleti, tělo produkuje méně energie na základn funkce, jako je trávení a přináší více energie k obnově. Pokud nespíte tolik, kolik byste měli, nemusí se to stát na optimální úrovni.

Nedostatek spánku má za následky tmavé kruhy pod očima a bledou pleť, mimo jiné je také spojený s urychlením stárnutí pokožky. Úroveň kortizolu - "stresového hormonu" - může růst, což vede ke zvýšení produkce oleje a akné. Při nedostatečném spánku můžete také přijít o proces dodávání živin kůži, ke kterým dochází v noci.

Pokud je to možné, udělejte spánek svou skutečnou prioritu. Budete se cítit lépe, a to se projeví v tom, jak vypadá i vaše pleť.

 spanek

Pečují o sebe.

Pravděpodobně jediná věc, která je více stresující než samotný stres, je pocit o tom, co stres způsobuje vaší pleti. Stres podněcuje nadledviny k uvolnění hormonů, jako je kortizol, což může také přispět k zánětu a citlivosti. Vysoké hladiny kortizolu mohou zhoršovat stav akné, zarudnutí a ekzému.

Takže si vyberte něco, co vás baví - cvičení, meditace, masáž, hluboké dýchání - a to pravidelně praktikujte, abyste zmírnili stres. 

relax

Jí ryby a zeleninu. Často.

"Jsi to, co jíš" je jedna z těch nejznámějších klišé, kterou uslyšíte na každém rohu.  Pro krásnou a čistou pleť hledejte inspiraci ve středomořské stravě. Obsahuje zdravé tuky (olivový olej, ořechy a mastné ryby jako losos) a antioxidanty (zelená, listová zelenina) - to vše je skvělé pro vaši pokožku. Také citrusové plody a brokolice jsou "nabité vitamíny, minerály a antioxidanty, které zpomalují proces stárnutí.

Nezapomínají ani na pitný režim. Dokonalá pleť si žádá několik litrů vody denně.

zdravi

Znají svůj typ pleti a používají správné produkty.

Některé ingredience pro péči o pleť prostě fungují pro všechny typy pletí. Patří mezi ně vitamín C, hydroxykyseliny, antioxidanty a retinol.

Pravidelný peeling dodává pleti jas a pomáhá ostatním produktům lépe proniknout do pleti. Peeling je vhodný aplikovat na vaši pleť jednou týdně.

A to nejdůležitější: nikdy nespí s make-upem! Makeup nestačí odstranit pouze čistícími ubrousky, ty nedokáží odstranit všechen maz a nečistoty, které následně skončí na polštáři a při spánku se dostávají zpět do pokožky. K odlíčení používejte vždy produkt, který působí s vodou. Následně nezapomeňte pleť dočistit tonikem. Čištění pleti je nejdůležitějším krokem v péči, pokud chcete krásnou pleť.

plet

A pamatujte, že cesta k lepší pokožce je maraton, nikoli sprint. :-) 

Zobrazit všechny články

Líbí se vám náš obsah? Sledujte nás na sociálních sítích