Menu

40 let barev a zkušeností v lahvičce essie

Sdílet na Facebooku

18. srpna 2021

Do vybraných prodejen ROSSMANN přichází nová značka – ikona mezi laky na nehty – essie. Kde vznikla první lahvička, co stojí za nekonečnou škálou odstínů, která se každý rok rozrůstá a které kroky vás naučí umění dokonalé manikúry?

obr_1

Značka essie letos slaví 40 let, protože právě v roce 1981 její zakladatelka madam Essie Weingarten přiletěla do Las Vegas a v kufru měla 12 prvních odstínů, které pojmenovala po sobě. Chtěla totiž propojit svoji vášeň pro barvy a jejich nekonečně nuance a profesionální péči, kterou člověk zažije v nehtovém salónu. Navíc si uvědomovala, jak důležitým nástrojem pro komunikaci ruce jsou a jak jim perfektní manikúra, na které si zakládala už její babička a maminka a od dětství ji braly do salónů, dodává pomyslnou třešničku na dortu.

obr_2

Laky si v Las Vegas rychle oblíbily nejen tanečnice, které byly prvními zákaznicemi, ale brzy i celebrity mezi první patřila například Barbra Streisand. A důkazem toho, že madam Essie moc dobře věděla co dělá budiž i to, že z původních odstínů můžete dodnes sáhnout po bílé klasice essie blanc nebo po temně vínovém essie bordeaux. O rok později představila i první péče, podkladové a vrchní laky, aby všem ženám umožnila dopřát si zážitek jako ze salonu i u nich doma. Tisíce a tisíce žen po celém světě si tak můžou užívat umění dokonalé manikúry v nekonečné škále odstínu, která se ročně rozrůstá o různé kolekce a speciální laky. Mezi ně patří i známá jména jako JLo, Lady Gaga a asi nejznámější odstín essie ballet slippers si našel svoji cestu i na britský královský dvůr.

obr_3

Jak už bylo zmíněno u původních 12 odstínů nezůstalo. Ročně jsou uváděny desítky nových odstínů v rámci kolekcí, které vždy dokáží vyvolat touhu po aspoň jedné lahvičce. V rámci uvedení značky je ve vybraných prodejnách ROSSMANN dostupná kolekce s názvem keep you posted – 6 unikátních odstínů, které jsou inspirovány evropskými městy, ze kterých snad již brzy budete moci přátelům poslat pohled (napsaný rukou s dokonalou manikúrou). Také se díky laku můžete z domova přenést na bílý písek v Cannes s odstínem happy as cannes be nebo si připomenout zářivé barvy Madridu s oranžovou madrid it for the gram.

Ať už ale sáhnete po exkluzivním a limitovaném odstínu nebo po nestárnoucích klasikách nezapomínejte, že manikúra není jen o barevném laku. Proto, abyste si mohla vychutnat krásné odstíny dlouho a bez chyby, je třeba udělat si opravdu chvilku pro sebe a rozmazlit se všemi kroky. Před lakováním nehty odlakujte (i v případě, že na nich už nemáte barevný lak), abyste je odmastila a další kroky mohly lépe přilnout. Podkladový lak například essie strong start, který je navíc obohacen o biotin, naneste v jedné vrstvě a nechte zaschnout. Po několika minutách aplikujte první a následně druhou vrstvu barevného laku. 2 vrstvy jsou u většiny laků ideální, ale samozřejmě závisí na vás a vašich preferencí o krytí. Při lakování nezapomeňte nanést barevný lak i na hrany nehtů, aby se barva zacelila, to je ideální udělat u první vrstvy. Když je barevný lak suchý, nikdy nezapomínejte na vrchní lak, třeba essie gel setter pro efekt gelových nehtů. Vrchním lakem opět překryjte i hrany a už si jen užívejte dokonalou manikúru. Pro extra péči a zdravý vzhled nehtů můžete ideálně denně, ale alespoň občas sáhnout po olejové péči v podobě essie cuticule&nail apricot oil.

obr_4

 

A kde essie laky najdete? Podívejte se sem.

Zobrazit všechny články

Líbí se vám náš obsah? Sledujte nás na sociálních sítích