Menu

3 jednoduché tipy pro dokonalé obočí, které zvládne každý

Sdílet na Facebooku

15. dubna 2021

Říká se, že vlasy jsou korunou krásy. Pokud však jde o obličej samotný, obočí je vlasům velkým konkurentem. Hezky upravené obočí totiž dokáže s vaším obličejem i výrazem udělat divy. Při jeho úpravě se vyplatí držet 3 zaručených bodů – správného tvaru, barvy a přirozenosti. K tomu všemu vám pomůže kvalitní produkt a jeho správná aplikace. Přečtěte si, jak na to.

Najděte svůj přirozený tvar

Prvním bodem na vaší cestě k dokonalému obočí je vychytat správný tvar. S pinzetou zacházejte velmi opatrně a pokud si nejste jistá, svěřte se raději do rukou odborníkovi.

Při úpravě obočí nejprve sáhněte po kartáčku a obočí důkladně pročešte – dobře tak uvidíte přirozený tvar obočí a mezery, které budete chtít doladit. Pokud si nejste jistá, že se při následné aplikaci produktu zvládnete držet svého přirozeného tvaru obočí, můžete si jej tužkou jemně obtáhnout. Tím si vytvoříte jakýsi rám, který už budete jen vyplňovat. Dbejte na to, aby orámování bylo velmi jemné a spíše vás vedlo při dalším líčení.

obr_1

Držte se své barvy

Na úpravu obočí si vyberte produkt v takovém odstínu, který se nejvíce podobá vaší přirozené barvě obočí. Pokud nemáte ráda výrazný look, raději se do experimentů se ztmavováním obočí nepouštějte a držte se své přirozené barvy.

Vyplňte viditelné mezery

Následně přichází na řadu vyplňování mezer v obočí, které odhalilo předchozí pročesání. Pokud nemáte to štěstí, že je vaše obočí přirozeně husté a bez jediné mezery, velkou službu vám udělá produkt s úzkým hrotem, který chybějící části hravě dokreslí.

obr_2

Vyzkoušejte nové pero na obočí Lift & Snatch! od značky NYX Professional Makeup, které má super přesný hrot pro snadnou aplikaci. Díky tomu si s ním zvládnete dokreslit chybějící chloupky obočí v síle, jakou potřebujete. Na pero příliš netlačte a snažte se chybějící chloupky dokreslovat co nejjemněji. Pamatujte, že vždy můžete přidat.

Tónované pero na obočí Lift & Snatch! je dostupný až v 9 odstínech. Produkt můžete klidně vrstvit a obočí si tak postupně ztmavovat, pokud stojíte o výraznější efekt. Pero je dlouhotrvající a vydrží až 16 hodin, nemusíte se tedy bát, že se vám bude obtiskávat nebo rozmazávat. 

Posledním krokem je obočí opět pročesat kartáčkem, aby se produkt všude rovnoměrně rozprostřel.

obr_3

Tip na závěr: Pokud jste podlehla trendu z poslední doby, kterým je laminace obočí, před samotným vyplňováním mezer použijte transparentní gel na obočí, který jej zafixuje a vytáhne směrem nahoru. Sáhnout můžete například po Control Freak Brow Gel NYX Professional Makeup, který vám zajistí, že se vaše obočí ani nepohne.

Zobrazit všechny články

Líbí se vám náš obsah? Sledujte nás na sociálních sítích