Menu

11 tipů na správné odlíčení, díky kterým bude vaše pleť zářivá a zdravá

Sdílet na Facebooku

15. dubna 2019

Čistíte si pleť poctivě každý den nebo ji občas zanedbáváte? Pozor, nedostatečná péče o pokožku obličeje by se vám mohla vymstít. Máme pro vás 10 tipů, díky kterým bude vaše pleť zdravá a rozzářená!
 
Pětka pomocníků, které by měla mít každá žena 

V koupelně každé ženy, která se stará o svou pleť, nesmí chybět  odličovač make-upu (pleťový gel, olej, mléko), speciální odličovač očí, pleťová voda, oční krém, noční a denní krém s SPF. Pravidelným používáním těchto produktů dosáhnete skvělých výsledků a budete vítězit v boji se stárnutím a tvorbou vrásek.

Jak správně odlíčit pleť?

1. Správný výběr kosmetických produktů je jedním ze základních kroků k tomu, aby byla vaše pleť zdravá, svěží, a především bez jakýchkoliv známek podráždění. Pleť se vám v průběhu roku může měnit v závislosti na počasí, hormonálních změnách, onemocnění nebo třeba výživě, a proto vždy důkladně zvažte, jakou hygienu vaše pokožka právě potřebuje.

 

2. Čisté ruce a ručníky jsou samozřejmostí, jinak si zaděláváte na nehezký problém. Nečistoty a bakterie z rukou či ručníků se lehce dostanou na obličej a mohou způsobit zánět. Proto si ruce důkladně umyjte mýdlem a v průběhu dne se nedotýkejte obličeje rukama. Nezapomeňte, že byste měla mít speciální ručník, který budete používat pouze při čištění pleti a neměl by vám v koupelně viset déle než 5 dní, při problémech s akné, byste měla ručník měnit každý den.

3. Každé ráno si pokožku vyčistěte, ačkoliv se vám to zdá zbytečné. V noci se pleť regeneruje, odumřelé buňky se olupují a vznikají nové. Pleť se potí. Přebytečný maz zůstává na povrchu pokožky. Proto je ráno důležité pleť osvěžit, hydratovat, probudit do nového dne a připravit na nanášení krému a make-upu.

4. Každý večer si dopřejte domácí wellness. Zbavte pokožku make-upu a všech nečistot a dopřejte ji krátkou masáž a dávku hydratace.

cisteni pleti

5. Rtěnku odličujte jako první. 

6. Krk a dekolt si také vyžadují naši péči. Při každém odličování a čištění pleti myslete i na tyto partie.

7. Pokud jste vyznavačkou přírodní kosmetiky, můžete vyzkoušet jednoduché odličování pomocí olivového oleje. Před použitím je důležité ho naředit s vodou. Nejprve namočte tampónek v teplé vodě, a poté na něj kápněte trochu oleje. Nejvhodnější je extra virgin olivový olej za studena lisovaný. Používání olivového oleje k odlíčení je šetrné nejen k vaší pleti, ale i peněžence a přírodě. Navíc použijete-li oleje o trochu více, můžete vynechat noční krém.

8. Pro správné odlíčení očí budete potřebovat speciální odličovač na oči a jejich okolí a dostatek tampónků. Čištění očí se vyplatí nepodceňovat, protože je jejich jemná kůže nejnáchylnější k tvorbě vrásek a podráždění. Tampónky s přípravkem nejprve na několik sekund přiložte na oči, aby se líčidla rozpustila, a poté jemně setřete směrem dovnitř. Takto pokračujte, dokud nejsou oči dokonale odlíčené.

 

9. Neměla jste dneska na sobě žádný make-up? Nevadí, pleť vyčistěte i tak. Nečistoty se na pokožku ukládají den co den, ať už je tam bariéra líčidel či ne. Zejména, pohybujete se ve městech či prašnějších prostředí.

10. Při výběru správného odličovacího přípravku se vyhněte těm, které obsahují alkohol. Ten je totiž k pleti zbytečně agresivní. Nadměrně jí vysušuje, podporuje tvorbu mazu a zbavuje pleť lesku.

11. Zbytečně čistotu nepřehánějte. Časté čištění pleti naopak ubližuje, vysušuje jí a tím podporuje nadměrnou produkci mazu. Také odstraňuje ochranný film pokožky proti působení různých bakterií. Úplně stačí pokožku vyčistit ráno a večer.

 

Zobrazit všechny články

Líbí se vám náš obsah? Sledujte nás na sociálních sítích