Menu

10 tipů pro zářivě bílý úsměv

Sdílet na Facebooku

3. března 2021

Naučte se správné technice čištění zubů a používejte vhodné dentální pomůcky, aby byly vaše zuby zdravé a zářivě bílé pro celý váš život.

Pečlivost má svůj smysl. Tvorba zubního plaku je přirozená. Na povrchu zubů tvořen bakteriemi, které vylučují kyseliny a enzymy, jež narušují zubní sklovinu a přispívají k zánětu dásní. Pokud povlak dostatečně neodstraňujeme, ukládají se v plaku i minerály obsažené ve slinách a ten se postupně mění na zubní kámen.

obr_1

10 tipů pro bělostné zuby

  1. Čistěte si zuby alespoň 2x denně. Zejména večer byste se měli péči věnovat intenzivněji. Svou pozornost věnujte i mezizubním prostorům.
  2. Ideální zubní kartáček má malou hlavici s rovně zastřiženými vlákny. Takový nejlépe vyčistí i zadní stoličky nebo zuby „zevnitř“.
  3. Na tvrdosti hlavice záleží! Měkké pomůcky (označované soft) jsou určené pro bezproblémové až citlivější zuby. Kartáček s označením medium doporučují stomatologové lidem s odolným chrupem. Pozor na kartáčky s označením hard, ty jsou určené pouze k očistě zubních protéz.
  4. Čím nahuštěnější jsou štětinky hlavice kartáčku, tím má pomůcka větší stírací plochu a tím je čistění důkladnější.
  5. Mezizubní kartáček se postará o zbylá nevyčištěná místa. Jeho výběr nechte na dentálním hygienistovi.
  6. Zubní nit se používá především v přední části chrupu, mezi řezáky a špičáky. Nezajíždějte s ní ale až k dásni, aby nedocházelo k poškození.
  7. Malý solo (jednosvazkový) kartáček je potřebný k dočišťování zub po zubu.
  8. Specializovaná škrabka pomůže zbavit povrch jazyka bakterií a toxinů.
  9. Zubní pasta by neměla být příliš abrazivní, aby nenarušovala zubní sklovinu. Pasty ale samy o sobě nečistí a nezabraňují vzniku zánětu dásní, jen napomáhají udržet ústní dutinu déle v pohodě.
  10. Stomatologa navštěvujte preventivně 2x ročně a nezapomeňte si také domluvit dvě prohlídky  dentální hygienistky.

 

Zobrazit všechny články

Líbí se vám náš obsah? Sledujte nás na sociálních sítích