Vydejte se s námi do boje proti plastovým obalům

Sdílet na Facebooku

6. listopadu 2019

Krása je společně šetřit přírodu. Tak zní hlavní motto kampaně, která vznikla ve spolupráci společností ROSSMANN a Henkel s cílem chránit naše životní prostředí. Přidejte se k nám na naší společné „zelené“ cestě a přijďte si načepovat svůj oblíbený produkt na jednu z našich prodejen. #denbezobalu
loga

Bez obalu, bez odpadu = Zero waste

Tento pojem jste jistě už někde slyšeli a není divu. Toto heslo se v poslední době skloňuje velice často. Život ve stylu „zero waste“ značí přístup k životu, který usiluje o minimalizaci vzniku odpadu a tím redukuje naši ekologickou stopu.

Smysl to má, stačí se podívat na čísla. Podle Českého statistického úřadu vyprodukuje jedna česká rodina až 1 356 kg obalů ročně (celá republika pak neuvěřitelných 3 579 614 kg ročně). Umíte si představit, jak vysoké je číslo pro celý svět?

Většina z nás si řekne, že vyhozením plastů do žlutého kontejneru to pro nás končí, jenže tomu tak není. Dojde sice k procesu recyklace, ne ale všechny plasty se dají dobře využít a ne všechny plasty se zrecyklují na 100 %. Recyklace je dobrá cesta, ovšem lepší je se tvorbě odpadu spíše vyhnout.

Partneři na „zelené“ cestě

V drogeriích ROSSMANN jsme se nikdy netajili pozitivním ekologickým smýšlením. Není nám lhostejné, co se kolem nás děje, a proto jdeme v našem „zeleném“ počínání vpřed. Spolu se společností Henkel, která se obecně zabývá problematikou obalových materiálů, které spotřebují co nejméně zdrojů a lze je recyklovat, jsme přišli s konceptem stáčecích stanic a s tzv. DROGERIÍ BEZ OBALU.

Naším společným cílem je pomoci našim zákazníkům omezit produkci odpadu použitím stejné láhve vícekrát, a tím přispět k udržitelnému rozvoji a zvýšit efektivitu boje proti jednorázovým plastům. Přispět může každý a svým rozhodnutím ušetřit nejen naši planetu, ale i peníze.

Značkové výrobky poprvé bez obalu

Stáčená značková drogerie je v prodejnách ROSSMANN unikátním projektem. Zákazníci si mohou natočit až osm různých produktů od přípravků pro péči o domácnost až po tělovou kosmetiku. Pro start tohoto projektu se zvolily produkty, které naši zákazníci všeobecně nejraději nakupují a jejichž spotřeba patří mezi největší. Vybrat si můžete z následujících produktů:

domácnost

péče o tělo

 

Naskenovat a natočit

Systém čepovacích stanic byl navržen tak, aby byl zákaznicky co nejvstřícnější. Při příchodu do prodejny si vyberete prázdnou láhev libovolného výrobku a naskenujete její kód přímo v čepovací stanici. Ta vám zároveň vygeneruje etiketu, na níž bude datum spotřeby daného produktu. Pak už láhev jednoduše naplníte a můžete odejít s pocitem, že jste udělali první krok k regulaci nadměrné spotřeby plastu.

 

Návod

 

Více informací se dozvíte zde.

Kde si můžete načepovat své oblíbené produkty?

Praha

Florentinum, Na Florenci 2116/15, 110 00 Praha 1

Bělehradská 65, 120 00 Praha 2

NC Olbrachtova 1946/64, 140 00 Praha 4 (u metra C Budějovická)

Blox, Evropská 2758, 160 00 Praha 6-Dejvice (u metra A Dejvická)

Jubileum, Komunardů 1608, 170 00 Praha 7

Sokolovská 192/79, 186 00 Praha 8 (u metra B Křižíkova)

Ostatní

Třída Míru 2672, 530 02 Pardubice

Fügnerova 371, 460 01 Liberec IV

Kubíčkova 1080/6, 635 00 Brno-Bystrc

Lannova tř. 16/205, 370 01 České Budějovice

 

#denbezobalu

Zobrazit všechny články

Líbí se vám náš obsah? Sledujte nás na sociálních sítích