S námi je každý den neobyčejný

Sdílet na Facebooku

21. července 2021

Váš příběh je to, co vás definuje. Jste síla, která utváří svět. Síla, kterou by nemělo nic omezovat. Značka Venus je tu od toho, aby bojovala za práva žen. Ať se každá z nás cítí pohodlně ve své kůži. Zapojte se do akce a získejte 100kč slevu na nákup skleněné nebo termo lahve mismatch.

Holicí strojky a žiletky Gillette byly speciálně navrženy pro ženy, aby dosáhly hladkého a hedvábného pocitu na své pokožce. Vyzkoušejte je ještě dnes. K získání 100 Kč slevy stačí nakoupit 2 a více produktů Venus. Slevový kód obdržíte ve vaší aplikaci ROSSMANN CLUB. Soutěž probíhá od 21. 7. do 31. 8. 2021. Slevu uplatníte zde. POZOR: Banner v aplikaci se zobrazí až cca 2 dny po vašem nákupu.

obr_1

Zdravé lahve od MojeEQUA: pitný režim poznáte i na své pleti

Naše tělo tvoří ze 70 % voda. Dává tedy smysl, že je na ni navázána většina procesů v organismu a že bez ní nemůže dobře fungovat. Přesto z mnoha důvodů na pitný režim často zapomínáme. Na stavu pokožky přitom nepříznivé důsledky poznáme až po delší době. Působí starší, unavenější a nedokáže naplno pracovat v náš prospěch. Zkrátka… má žízeň!
Základem pro to, abychom nezapomínali pít, je přitom kvalitní lahev. Slovinská značka ekologických lahví EQUA pomáhá starat se o pitný režim i těm, kterým záleží nejen na vlastním zdraví, krásné kůži, ale i na designu a udržitelnosti.

obr_2

Napít se je to nejmenší

Našemu tělu záleží na tom, abychom tekutiny přijímali a vydávali v rovnováze. V běžném dni vyloučí dospělý člověk asi tak 2,5 l tekutin. Dýcháním, potem, močí atd. V teplých měsících nebo při sportu toto množství rychle stoupá a abychom se nepřehřáli, potřebujeme pitnému režimu věnovat ještě větší pozornost než obvykle.

Víte, kolik tekutin bychom měli v takovém případě přidat?

  • + 800 - 1000 ml každou 1 hodinu cvičení
  • + 10 ml na každých 10 g bílkovin, které přijímáme ve stravě
  • + 150 – 200 ml za každou kávu
  • + 100 ml za 10 ml alkoholu

Nedostatek tekutin přitom na pokožce poznáme podle tří nejčastějších znaků:

  • ztrácí pružnost
  • tvoří se na ní vrásky, akné nebo celulitida
  • přichází o přirozený lesk

Málo pít však znamená zadělat si i na další zdravotní potíže, jako například porucha funkce ledvin, vznik ledvinových kamenů, vyšší pravděpodobnost zánětu slepého střeva, bolesti hlavy, nesoustředěnost aj.

Tak jako u správné životosprávy i tady platí, že pokud máme vody nedostatek, tělo začne šetřit. V důsledku toho pak vodu paradoxně zadržujeme a tělo na pohled působí “oplácaněji“. Mnoho žen tohle řeší tabletami z lékárny na odvodnění a zbytečně zatěžují tělo dalšími chemikáliemi. Řeší tak důsledek místo příčiny.

obr_3

S lahví od MojeEQUA je pití radost

Jedinou cestou, jak svému tělu zajistit dostatek tekutin, je správně pít. Ideálně čistou vodu bez přidaných cukrů, dochucovadel nebo konzervantů. Zní to jednoduše, přesto to tak samozřejmě pro mnoho z nás není. Abychom na pitný režim nezapomínali, může nám pomoci pořídit si jednu kvalitní lahev, kterou nosíme všude s sebou. Máme ji na stole, v kabelce, ve sportovní tašce… zkrátka přidáme si ji na seznam věcí, bez kterých neopouštíme byt - k mobilu, klíčům a dokladům.

U MojeEQUA si můžete vybrat ze tří ekologických materiálů - borosilikátového skla, ekoplastu a nerezové oceli. V desítkách designů pro sebe snadno najdete ten, který vám přiroste k srdci a se kterým pro vás bude každodenní pití hračka. Díky udržitelnému konceptu značky EQUA tak prospějete i přírodě. Jedinou lahví, která vydrží mnoho let, tak můžete například ušetřit desítky nebo stovky zbytečně zakoupených jednorázových PET lahví.

obr_4

Zobrazit všechny články

Líbí se vám náš obsah? Sledujte nás na sociálních sítích