Menu

Vánoce plné radosti pro babičky a dědečky

Sdílet na Facebooku

V letošním roce se zástupci fondu chystají již počtvrté udělat na Vánoce radost babičkám a dědečkům v domovech pro seniory. Kromě balíčků s drobnostmi v podobě křížovek, knih, hygienických potřeb  
a laskomin, to tentokráte chtějí pojmout s ještě větším zacílením na aktivní život seniorů. Proto společně s domovy plánují zajištění speciálních kulturních akcí a návštěv pro seniory, přičemž hlavním úkolem bude zajistit seniorům dopravu, vstup či konkrétní speciální prohlídky.  

 Každý drobný dáreček/balíček dělá babičkám a dědečkům radost. Vidí, že na ně někdo myslí a že se na ně nezapomíná. Pokud jim to ale zdravíčko dovolí a jsou fyzicky schopní, nechtějí být stále někde na pokoji, nebo zavřeni v domově pro seniory. A právě proto je chtějí zástupci NF vzít také na výlet a dopřát jim zážitky i mimo tato zařízení.   

Děkujeme za podporu. I my jednou budeme staří a třeba někdo malou drobností udělá radost právě nám.

Nadační Fond Úsměv Seniorům je mladý nadační fond, který si dal za cíl pomoci babičkám a dědečkům, kteří jsou umístěni v domovech pro seniory a podobných zařízeních. Během svého působení jeho zástupci rozzářili úsměvy seniorů mnoha způsoby – rozdali mezi seniory již téměř 10 000 balíčků k příležitosti Vánoc, Mikuláše, ale i Velikonoc. Na 1. máje rozvážejí ženám květiny a mužům nealkoholická piva. Pravidelně navštěvují seniory a společně si povídají, předčítají, nebo vybarvují mandaly. Dojíždí za seniory také s virtuální realitou a berou je (virtuálně) k moři, na hory či do světových metropolí. To patří mezi jednu z nejoblíbenějších aktivit u seniorů. Během koronavirové pandemie do domovů rozváželi dezinfekce, roušky, či zajistili předčítání (online) knih od známých osobností. Protože chtějí, aby senioři měli možnost stále žít aktivně, zajišťují pro ně také speciální dopravu na výlety.

Zobrazit všechny projekty

Líbí se vám náš obsah? Sledujte nás na sociálních sítích