Menu
23. listopadu 2022
Třetí letošní vlna charitativního projektu KDE SRDCE POMÁHÁ drogerie ROSSMANN je za námi. V rámci ní mohli zákazníci v mobilní aplikaci věrnostního programu ROSSMANN CLUB opět přidělit libovolný počet svých nevyčerpaných bodů jednomu ze tří příběhů a pomoci rozdělit další milion korun potřebným. Spolku Babybox k záchraně nechtěných dětských životů poputuje 340 646 Kč, do Nadace prof. Vejvodského pomáhající studentům s praktickou slepotou věnovat se hudbě a dalším činnostem 265 617 Kč a do Společnosti pro ranou péči a podpoře Sebíka a dalších dětí s handicapem 393 737 Kč.

Charitativní činnost má ve společnost ROSSMANN své pevné místo již od roku 2009, kdy u příležitosti 15. výročí ROSSMANN v ČR začala spolupráce s Nadací Naše dítě a vznikl charitativní projekt Dejme úsměv dětem. KDE SRDCE POMÁHÁ, vlastní dobročinný projekt drogerie ROSSMANN, na tuto činnost plynule navázal v dubnu 2020 a dále se snaží pomoci tam, kde je třeba. Za celou dobu působení své charitativní činnosti ROSSMANN přerozdělil již téměř 70 milionů korun.

„Jsem pyšná na naše zákazníky, členy našeho věrnostního programu ROSSMANN CLUB, kteří i v této složité době nebyli lhostejní k osudům druhých, zapojili se aktivně do letošní již třetí vlny projektu KDE SRDCE POMÁHÁ a rozhodli se podat pomocnou ruku těm, kteří nemají v životě takové štěstí. Za to jim patří velké díky,“ říká Olga Stanley, manažerka komunikace ROSSMANN.

Babybox pro odložené děti

Babybox je zařízení sloužící v krajním případě a v nouzi, je to svým způsobem kouzelná bedýnka, která doposud zachránila již 246 bezbranných odložených dětí. Tito maličcí měli štěstí. Babybox ale stále chybí ve městě Tachov, posledním okresním městě v České republice. Zapsaný spolek Babybox – Ludvík Hess a Jakub Hess pomáhají odloženým dětem svoji činnost provozuje výhradně z prostředků dárců, ať už jsou jimi šlechetné společnosti, nebo jiní velkorysí dárci. Žádné příspěvky od státu nedostává. Získané finance ve výši 340 646 Kč poslouží k zajištění babyboxu právě v Tachově a zbytek poputuje na pořízení dalších nových babyboxů v ČR a záchraně nechtěných dětských životů. 

Brýle OrCam pro studenty hudby se zbytky zraku 

Studium hudby je pro nevidomé, lidi s praktickou slepotou a slabozraké jednou z mála oblastí, ve které mohou v budoucnu získat uplatnění jako učitelé hudby, ladiči pian, zpěváci nebo jako muzikanti hrající na hudební nástroj. Velikou pomocí při studiu a celkově v životě při kompenzaci zraku jsou dnes moderní pomůcky s hlasovým výstupem, např. brýle OrCam s připevněnou kamerou a umělou inteligencí. Brýle se snadno ovládají, umí číst text, rozeznávat obličeje a předměty, barvy a bankovky, ale i venkovní cedule (názvy ulic) nebo oznámit aktuální datum a čas. Získaná částka 265 617 Kč pomůže studentům s praktickou slepotou věnovat se hudbě a dalším činnostem.

Intenzivní péče pro děti s postižením  

Čtyřletý Sebík je usměvavý kluk a je pro svoji mámu velkým zdrojem radosti, péče o něj je však náročná. Narodil se už v 25. týdnu a potýká se s genetickým onemocněním zvaným Westův syndrom a s následky dětské mozkové obrny. V důsledku předčasného narození trpí také oční vadou. Tato postižení mu neumožňují zvládat to, co umí ostatní děti v jeho věku, ale přesto je velký bojovník. Pomáhá mu poradkyně Olga ze Společnosti pro ranou péči, která pravidelně dojíždí za rodinou domů. Procvičuje se Sebíkem zrak i psychomotoriku a ukazuje mamince, jak s ním může sama doma pracovat a krůček za krůčkem zlepšovat jeho dovednosti. Poradkyně rané péče přivážejí odbornou pomoc až domů a učí rodiny s dítětem s postižením žít naplněný život. Společně pak rozvíjejí dítě tak, aby co nejlépe využilo svůj potenciál. Tato bezplatná služba se však stále dostane jen ke 3 z 10 dětí, kterým by mohla pomoci zlepšit kvalitu jejich života. Částka ve výši 393 737 Kč nyní pomůže nejen Sebíkovi, ale i dalším dětem s handicapem. 

Projekt KDE SRDCE POMÁHÁ je součástí dlouhodobé strategie společnosti ROSSMANN, která propojuje charitativní činnost s dalšími aktivitami společnosti a je také úzce spojena s celkovou komunikací značky ROSSMANN – A život je krásnější. Více informací o charitativním projektu naleznete na webu www.rossmann.cz/pomahame a na sociálních sítích společnosti.

Tisková zpráva ke stažení