20. října 2020
Zákazníci drogerie ROSSMANN měli opět možnost podat pomocnou ruku těm, kteří to potřebují. Díky oblíbenému charitativního projektu KDE SRDCE POMÁHÁ rozhodli, kam poputuje další milion korun. Nejvíce hlasů získal malý Vojta, který bojuje s nemocí motýlích křídel. Šek pro něj převzala Jitka Čvančarová, patronka organizace DEBRA ČR. Další finanční prostředky putovaly na výcvik asistenčního pejska pro Nikolku a částečně pokryly náklady na automobil pro Mirka, který bojuje s vážnou nemocí. Nakupující hlasovali prostřednictvím nevyčerpaných bodů ve věrnostním programu ROSSMANN CLUB. Druhé kolo probíhalo od 26. srpna do 22. září 2020.

V druhé vlně našeho projektu KDE SRDCE POMÁHÁ jsme se zaměřili na děti s vážnými zdravotními problémy. Máme velkou radost, že našim zákazníkům není osud dětí lhostejný a s velkým zájmem se do hlasování opět zapojili. Třem dětem teď díky tomu můžeme ulehčit každodenní život a za to všem moc děkujeme,“ říká Olga Stanley, manažerka komunikace ROSSMANN.

Nejvíce zákazníky zaujal příběh šestiletého Vojty, který se narodil s nemocí motýlích křídel. Kůži po celém těle má tak křehkou, že jí poraní i neopatrný dotek. Ačkoli na základní ošetřovací materiál zdravotní pojišťovna přispívá, je potřeba pravidelně pořizovat další speciální krytí, desinfekce a masti, které již hrazeny nejsou. ROSSMANN věnoval finanční prostředky ve výši 386 753 Kč organizaci DEBRA ČR, která uhradí potřebný ošetřovací materiál nejen Vojtíškovi, ale i dalším dětem s nemocí motýlích křídel. Symbolický šek převzala Jitka Čvančarová, dlouholetá patronka organizace DEBRA ČR, která ho předá Vojtíškovi.

Částka ve výši 356 785 Kč putovala organizaci Helppes, jež zajistila výcvik asistenčního pejska pro Nikolku, která trpí dětskou mozkovou obrnou. Zbylé peníze použije Helppes na své další dobročinné projekty. Poslední částka byla předána Nadaci Naše dítě, která přispěla půl milionem korun na nákup automobilu pro Mirka. Tomu byla v sedmi letech diagnostikována vzácná nemoc Neuromyelitis optica, kvůli které potřebuje celodenní péči.

  

Stejně jako v prvním kole mohli zákazníci věnovat libovolný počet svých nevyčerpaných bodů v mobilní aplikaci ROSSMANN CLUB na jeden ze tří příběhů, který je zaujal nejvíce. Třetí vlna podpory startuje 4. listopadu 2020. Celý projekt je součástí dlouhodobé strategie společnosti ROSSMANN, která propojuje charitativní činnost s dalšími aktivitami společnosti a je také úzce spojena s celkovou komunikací značky ROSMMANN – A život je krásnější. Více informací o charitativním projektu můžete najít na webu www.rossmann.cz/pomahame a na sociálních sítích ROSSMANN Česká republika.