26. listopadu 2019
Společnost ROSSMANN se již potřetí zúčastnila soutěže Diamantové ligy kvality. Porota vedená odborníky Ministerstva průmyslu a obchodu České republiky ocenila všech šest nominovaných prodejen. V soutěži byly hodnoceny např. kvalita obsluhy zákazníků, pracovní prostředí nebo inovativní přístup jednotlivých firem.

Ve čtvrtém ročníku soutěže Diamantová liga kvality 2019 bylo oceněno 6 prodejen ROSSMANN – z toho 3 pražské, 1 brněnská, příbramská a zlínská. Pobočky se umístily v segmentu NON-FOOD, přičemž dvě z prodejen v brněnské Kubíčkově ulici a v pražském OC Chodov získaly Zvláštní cenu prezidenta SOCR ČR (Svaz obchodu a cestovního ruchu České republiky). Inovace nemusí pouze přinášet nová unikátní a převratná řešení. Stejně tak můžete inovovat i zákaznickou zkušenost a pracovní prostředí. Pokud u vás budou zaměstnanci rádi pracovat a zákazníci se zde budou cítit dobře a rádi se vracet, budete úspěšní. Proto jsme se rozhodli ocenit právě tyto prodejny,“ vysvětlil Karel Havlíček, místopředseda vlády a ministr průmyslu a obchodu v oficiální tiskové zprávě s výsledky soutěže.

Pražská pobočka ROSSMANN v NC Olbrachtova navíc získala 3. místo za rozšířené služby pro zákazníky. Toto umístění si vysloužila mimo jiné za uvedení inovativního projektu Drogerie bez obalu, který je zaměřen na udržitelnost. „Jsme nesmírně vděční, že porota ocenila kvalitu všech našich nominovaných prodejen. Vždy klademe důraz na špičkový zákaznický servis, denně se snažíme přinášet výhodné akce a slevové nabídky, ale také rekonstruujeme prostor našich prodejen tak, aby se zde zákazníci cítili co nejpříjemněji. Ocenění za tento projekt je pro nás odměnou a zároveň impulsem k dalšímu rozvoji,“ dodává Olga Stanley, manažerka komunikace společnosti ROSSMANN.

Diamantová liga kvality je společný projekt Svazu obchodu a cestovního ruchu a Ministerstva průmyslu a obchodu, který byl na podzim 2015 zařazen do programu Česká kvalita. Soutěže se mohou účastnit všechny typy maloobchodních a velkoobchodních prodejen. Metodika hodnocení je založena na posuzování obchodů prostřednictvím „neznámého zákazníka“ (Consumer Quality Index), který při své návštěvě na prodejně hodnotí základní kritéria zákaznické spokojenosti. Celý žebříček jednotlivých umístění Diamantové ligy kvality 2019 naleznete zde.

Na fotografii zleva: Václava Svobodová (specialista interní a externí komunikace), Jana Zetíková (vedoucí prodejny NC Olbrachtova, Praha 4), Radmila Vláčilíková (oblastní manažerka), Veronika Pletněvová (vedoucí prodejny OC Chodov, Praha 4), Marek Těthal (ředitel prodeje), Olga Stanley (manažerka komunikace), Renata Kondeiová (vedoucí prodejny Kubíčkova, Brno-Bystrc), Dagmar Mlynářová (vedoucí prodejny Brodská, Příbram-Zdaboř) a Aneta Frej (oblastní manažerka).