14. listopadu 2018
Síť drogerií ROSSMANN se již tradičně druhou listopadovou sobotu zapojila do Národní potravinové sbírky. Zákazníci ve všech pobočkách ROSSMANN v České republice měli možnost nakoupit trvanlivé potraviny a drogistické zboží a následně ho věnovat lidem v tíživé finanční situaci. Díky nakupujícím v prodejnách ROSSMANN se sbírka rozrostla o dalších 1,3 tuny zboží.

„Rádi bychom poděkovali všem zákazníkům, kteří projevili solidaritu a dobrovolně se zapojili do pomoci lidem v nouzi. Velmi nás těší, že můžeme tímto způsobem podat pomocnou ruku potřebným a zároveň upozornit na problematiku lidí, kteří nemají dostatek financí na zajištění každodenního života, jako jsou matky samoživitelky, senioři či lidé v azylových domech. Velký zájem ze strany zákazníků opět ukázal, že jim osud druhých není lhostejný,“ uvedla Olga Stanley, manažerka komunikace sítě drogerií ROSSMANN.

Charitativní akce proběhla v sobotu 10. listopadu. Zákazníci měli možnost nakoupit hygienické potřeby a další zboží a předat ho do speciálně označených košů na prodejnách. Potravinové banky následně přerozdělí darované zboží do jednotlivých charitativních organizací přímo v regionech. Zákazníci tak mají jistotu, že pomáhají potřebným především ve svém okolí.

Národní potravinou sbírku pořádá platforma Byznys pro společnost ve spolupráci s Českou federací potravinových bank a dalšími charitativními a neziskovými organizacemi. Záštitu nad akcí převzal ministr zemědělství Miroslav Toman. Letos proběhl šestý ročník, síť drogerií ROSSMANN se do charitativní akce zapojila již po potřetí. Celkově lidé v letošním ročníku darovali 280 tun trvanlivých potravin a 41 tun drogistického zboží.