STOP mastným vlasům! Krása je mít zdravé vlasy

Sdílet na Facebooku

11. června 2019

Mastné a neupravené vlasy nejsou pro ženu zrovna dobrá vizitka. Přesto právě vlasy jsou korunou ženské krásy. Jak bojovat s nepřízní osudu a získat nezapomenutelný „look“ jako z reklamy na šampon?

Důvodů rychle se mastících vlasů je několik. Někomu to bylo dáno do vínku geneticky, jiní si to způsobují nesprávnou péčí.

Saháte si často do vlasů? Několikrát denně si děláte culík a pak jej zas rozpouštíte? Natáčíte si pramínky na prst nebo si je stále zastrkujete za uši? Právě tyto zásahy našich rukou jsou častou příčinou mastných vlasů, a proto je důležité začít své ruce více kontrolovat. To samé platí pro hřeben. Odolejme svíravému nutkání se 10x za den učesat. Začátky budou těžké, ale věřte, že je to krůček k zdravějším a krásnějším vlasům.

Druhým a neméně důležitým bodem je správná životospráva. Je nám jasné, že smažený sýr, hranolky nebo třeba čokoláda jsou výbornou lahůdkou a občas zhřešit nikomu neuškodí. Avšak tyto dobrůtky plné tuků a umělých cukrů jsou pro naše vlasy i pokožku škodlivé. Dbejme tedy nejen na to, co dáváme na povrch těla, ale i na to, co dáváme dovnitř.

Krása je mít zdravé vlasy

Jaká pravidla dodržovat pro dosažení krásných a zdravých vlasů?

 1. Žádné dráždění pokožky – zapomeňte na přehnané kartáčování, drhnutí ručníkem, drbání či masírování. Též omezte časté nošení jakékoli pokrývky hlavy, neboť právě ta vlasovou pokožku zapařuje. Pokud si vlasy fénujete, dbejte na správný směr, a to od čela.
 2. Správná péče – jsou to základy, ale spousta z nás na ně zapomíná. Patří k nim například umývání vlasů vlažnější až studenou vodou (póry se tak lépe stáhnou). Samotné oplachování provádějte co nejšetrněji. Kondicionéry nanášejte výhradně na konečky. Nikdy na pokožku hlavy! Dbejte i na čistotu svých hřebenů a kartáčů. Alespoň 1x týdně byste je měli vyčistit.
 3. Správný výběr kosmetiky – první radou je návštěva vaší kadeřnice, která vám s výběrem správného šamponu pomůže. Alfou a omegou je však používání přírodní kosmetiky bez chemie, parabenů či silikonů.
   
   
 4. Zdravá životospráva – nejen vaše vlasy vám poděkují, když začnete zdravě jíst. Omezte tučná, kořeněná a příliš slaná jídla a též cukry. Nezbytný je pitný režim nejlépe ve formě vody či neslazeného čaje. Nezapomínejte i na příjem bílkovin, vitamínů (A, E, C a D) a minerálních látek (železo, kalcium, hořčík a zinek). Do jídelníčku zařaďte i oleje bohaté na omega-3 mastné kyseliny (především lněný olej).

 

Rady od našich babiček

Naše babičky to měly zmáknuté. Za jejich časů neexistovaly obchody s nepřeberným množstvím výrobků podporující to a ono. Obracely se proto na dary přírody, které mnohdy fungují lépe než nejdražší kosmetika. Važme si jejich moudrosti a naučme se od nich co nejvíce.

 • Bílek pro zářivý lesk - vyšlehejte z 2 bílků sníh, pečlivě jej vetřete až ke konečkům a nechte půl hodiny působit. Opláchněte vlažnou vodou.
 • Citron pro čistou pokožku - vymačkejte šťávu z 2 citronů a jemnými krouživými pohyby ji vmasírujte do pokožky hlavy. Nechte 15-20 minut působit a opláchněte.
 • Jablečný ocet proti tvoření mazu - mnohým nevoní, ale je účinný. Do šálku se studenou vodou přidejte 2-3 lžíce jablečného octa, umyjte si vlasy šamponem, opláchněte vlasy tímto octovým oplachem a nechte pár minut působit. Opláchněte vlažnou vodou.
 • Zázračná síla bylinek - na mastné vlasy pomáhá kopřivový a heřmánkový čaj, březová voda či šalvěj.
Zobrazit všechny články

Líbí se vám náš obsah? Sledujte nás na sociálních sítích