Zákaznická linka
800 767 626
pracovní dny: 8:00 - 17:00

Napište nám Nejbližší prodejny

Charitativní kampaň 5.000.000 Kč pro dětský úsměv podpořila děti s autismem

Ve čtvrtek 28. dubna 2016 proběhla poslední dvě předání výtěžku z charitativní kampaně 5.000.000 Kč pro dětský úsměv, kterou již šestým rokem pořádá síť drogerií a parfumerií ROSSMANN ve spolupráci s Nadací Naše dítě. Tentokrát finanční pomoc putovala do Centra výcviku psů pro postižené Helppes a do týdenního stacionáře pro osoby s autismem Sluneční domov o.p.s. Slavnostní akce se konaly za účasti jednatele společnosti ROSSMANN Ing. Vladimíra Mikela, zakladatelky a ředitelky Nadace Naše dítě Ing. Zuzany Baudyšové, ředitelky Helppes Zuzany Daušové a ředitelky Slunečního domova Alexandry Řezníčkové.

Helppes – Centrum výcviku psů pro postižené o.p.s. obdrželo v rámci charitativní kampaně finanční částku ve výši 400 000 korun. Získané prostředky uhradily výcvik dvou canisterapeutických asistenčních psů pro šestiletého Davida Zezulu a sedmiletého Vojtu Havla, kteří se čtvrtečního předání rovněž zúčastnili. Oba chlapci trpí určitou formou onemocnění ADHD s autistickými rysy. Asistenční psi jim pomohou při navazování sociálních vazeb a rozvoji řečových schopností a celkově se pro ně stanou důležitým komunikačním mostem s okolím.

TZ_Detsky_usmev_Helppes

Zleva: Davídek Zezula s maminkou, Vojtíšek Havel s rodiči, Zuzana Daušová, ředitelka Centra Helppes, Vladimír Mikel, jednatel společnosti ROSSMANN, Ivana Dvořáková, projektová specialistka a fundraiser Nadace Naše dítě, Kateřina Olšáková, marketingová manažerka, Václava Pielová, specialistka interní komunikace a Olga Stanley, manažerka komunikace.

Dalších 400 000 korun zamířilo do pražského týdenního stacionáře Sluneční domov o.p.s., který pomáhá osobám s autismem a poruchami autistického spektra eventuálně v kombinaci s jiným psychickým nebo mentálním postižením. Poskytuje jim rezidenční sociální služby v komorním prostředí a podporuje je k co největšímu rozvoji schopností, sociálnímu začlenění a získání maximální samostatnosti. Peníze byly využity na vytvoření Snoezelen (relaxační místnost) pro jejich klienty.

Autismus a další podobná onemocnění jsou pro děti a jejich okolí nesmírně náročná. Velmi si vážím činností organizací, jako je právě Helppes či stacionář Sluneční domov o.p.s., které jim v jejich těžkém dennodenním boji pomáhají. Jsem proto rád, že i naše podpora v rámci charitativní kampaně 5.000.000 Kč pro dětský úsměv letos směřovala právě k nim,“ říká jednatel společnosti ROSSMANN Vladimír Mikel.

TZ_Detsky_usmev_Slunecni_domov

Zleva: Václava Pielová, specialistka interní komunikace, Olga Stanley, manažerka komunikace, Jan Pergl, zakladatel stacionáře, Vladimír Mikel, jednatel společnosti ROSSMANN, Alexandra Řezníčková, ředitelka stacionáře, Zuzana Baudyšová, ředitelka Nadace Naše dítě a Ivana Dvořáková, projektová specialistka a fundraiser Nadace Naše dítě.

Každoroční charitativní projekt 5.000.000 Kč pro dětský úsměv se uskutečnil v září 2015 ve všech prodejnách drogerie parfumerie ROSSMANN. Výtěžek ve výši 5 228 582 korun navýšil celkovou finanční částku, kterou se v rámci všech šesti ročníků podařilo vybrat, na hodnotu 36 028 148 korun.

Drogerie parfumerie ROSSMANN

Druhý největší německý drogistický řetězec ROSSMANN provozuje v šesti evropských zemích více než 3 500 prodejen a zaměstnává téměř 48 000 pracovníků. V roce 1994 společnost ROSSMANN expandovala na český trh, kde v současnosti provozuje 124 prodejen s více než 720 zaměstnanci. Více informací naleznete na www.rossmann.cz.

Nadace Naše dítě

Nadace Naše dítě pomáhá dětem v tíživých životních situacích od 1. října 1993. Zakladatelkou a ředitelkou je Ing. Zuzana Baudyšová, která založila také celostátní Linku bezpečí, Rodičovskou linku a Linku vzkaz domů. Posláním nadace je pomoc týraným, handicapovaným, zneužívaným, opuštěným a jinak ohroženým či znevýhodněným dětem. Více informací naleznete na www.nasedite.cz.

Ke stažení:

« zpět