Zákaznická linka
800 767 626
pracovní dny: 8:00 - 17:00

Napište nám Nejbližší prodejny

NA SNĚŽKU PRO PAVLÍNKU

5. ročník charitativního výstupu na Sněžku!

Milí zákazníci,
v rámci našeho projektu ROSSMANN Inspiruje k dobrým skutkům jsme se rozhodli pokračovat v jedinečné spolupráci a opět podpořit Nadační fond KlaPeto, jehož zakladateli jsou Kateřina Klasnová a Jaroslav Petrouš.

Ten každoročně pořádá výstup na nejvyšší horu ČR, jehož cílem je pomoci handicapovaným dětem a zároveň zviditelnit problémy handicapovaných a jejich řešení na parlamentně-vládní úrovni. V minulých ročnících byl výstup na Sněžku pořádán pro tři děti po amputaci dolních končetin – pro Simonku, Péťu a Vojtíška – a pro malou Lilienku, která se narodila bez ručiček. Jaroslav Petrouš, mistr v ČR v hodu diskem a oštěpem, je hlavním iniciátorem těchto charitativních akcí. On sám poprvé vystoupal na Sněžku necelý rok po amputaci levé nohy nad kolenem. Chtěl dokázat sobě a hlavně ostatním, že amputací život rozhodně nekončí a člověk se nesmí vzdávat svých snů.
Letošní jubilejní 5. ročník charitativního výstupu se bude konat v sobotu 27. 5. 2017 a pochodem podpoříme malou Pavlínku Josiekovou z Karviné, která v sedmi měsících onemocněla zákeřným meningokokem. Svůj boj o život vyhrála, ale nemoc postihla mozek i zrak a musela jí být amputována pravá nožička nad kolenem. Výtěžek z celé akce bude věnován nejen rodině této holčičky, ale také na pořízení rehabilitačních a kompenzačních pomůcek pro další zdravotně postižené děti.

Více o fondu KlaPeto a letošním ročníku se dozvíte na http://www.klapeto.eu/.

Budeme rádi, když se k nám připojíte a podpoříte nejen své zdraví výstupem na Sněžku, ale hlavně tím, že svou účastí pomůžete i malé Pavlínce.

Váš ROSSMANN

« zpět