Zákaznická linka
800 767 626
pracovní dny: 8:00 - 17:00

Napište nám Nejbližší prodejny

Péče o zuby

 Ústní hygiena a správná péče o zuby je základem pevného zdraví. Krásný a zdravý chrup je výrazným estetickým doplňkem a přirozeně podněcuje naše sebevědomí. Navíc je prokázáno, že existuje spojení mezi onemocněním dásní a celkovým zdravím. Souvislosti byly potvrzeny se srdečními onemocněními, cukrovkou (diabetem), předčasnými porody či nízkou porodní váhou dětí nebo respiračními infekcemi. Důvodů, proč správně a pravidelně pečovat o chrup bychom jistě našli více. 

Stejně tak je mnoho důvodů, proč se chrup kazí. V minimu případech může být kazivost podpořena  vrozenými vlivy nebo důsledkem celkového onemocnění, i to ale lze při dodržování správných zásad ústní hygieny a výživy minimalizovat.

Obecně lze říci, že se na vzniku nejčastějších onemocnění dutiny ústní jako je zubní kaz a zánět dásní podílejí především bakterie zubního plaku, případně jejich toxické produkty. Novým fenoménem, který souvisí se změnou stravovacích zvyklostí, je tzv. erozivní poškození skloviny, za které jsou zodpovědné kyseliny obsažené ve stravě a v nápojích.

Těhotenství je doprovázeno řadou změn – jako např. častými nevolnostmi, změnou chutí a hormonálních hladin, které mohou podpořit rozvoj onecnění dásní a zubů nebo zhoršit již existující stádium těchto nemocí. Poradíme Vám, jak se s těmito nástrahami vypořádat, a také, jak zajistit, aby zdravý chrup mělo i vaše děťátko.

  • Pro těhotné
  • 0-6 měsíců
  • 6-12 měsíců
  • 12-36 měsíců